Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Memoriál Jana Bobra Vachty - radost ve sněhovém ráji

 PRACHATICE, LIBÍNSKÉ SEDLO - 27. ledna 2019 - 16:50 - Pravou zimní tvář ukázala příroda v sobotu 26. ledna v lyžařském areálu na Libínském Sedle při Memoriálu Honzy "Bobra" Vachty. Sportovní den přilákal na bohatě zasněžené a dopoledne i drobným sněhem stále zasypávané sjezdovky malé i velké návštěvníky.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   "A to ještě zatažená obloha a sněžení možná někoho od výpravy k nám trochu odradily, protože nevěděli, jak se počasí bude vyvíjet. Kdo však přijel, rozhodně nelituje," řekl nám Petr Ludačka ze SKI týmu na Libínském Sedle, rolbař, startér, moderátor i rozhodčí v jedné osobě.

   "Už tradičně pro mladé sportovce mladší patnácti let připravujeme závody na lyžích a snowboardech a pro nejmenší na bobech a sáňkách. Právě probíhají štafety rodičů s dětmi na bobech a dobrá zábava na čerstvém vzduchu tu bude po celý den," uvedla nás do situace vedoucí SKI týmu Libín Jitka Soukupová.  

   Rodinné štafety na bobech tady patří k nejoblíbenějším a ochotně se do nich se svými ratolestmi zapojují maminky i tatínkové. Dítko frčí dolů samo, nahoru běží rodič, boby v rukou, a hned sviští z kopce dolů do cíle. Zájemců o závody bylo tolik, že organizátoři museli udělat několik rozjížděk. Po každé si bylo možné hned vybrat první odměnu z košíku plného bonbónů i žvýkaček.

   Nejlepší se tak postavili na startovní čáru ve finále a bojovali o celkové vítězství. Následovaly šumavské stupně vítězů ze tří špalků a krásné, velké, čokoládové a zlaté medaile dostali nejprve tři nejlepší a pak vlastně všichni. Po každém oceňování se společně jásalo - vítězové i přihlížející. Miska s hustou polévkou na dřevěném stole, ze kterého se právě koštětem smetal sníh, byla dobrou odměnou. Stejně jako horký čaj z termosky.

   Do závodů ze zapojila a na stupních vítězů si to užívala i část rodiny Honzy "Bobra" Vachty - syn Honza s manželkou Aničkou - sympatickou "Endžílou", i jejich dětičky.

   Dospělí mohli i na "starého" Honzu, který odešel do šumavského nebe v lednu 2011, vzpomenout. Třeba jako na svérázného drsňáka s měkkým srdcem, vždy čestného a spolehlivého, pravidelného organizátora a účastníka všech vodáckých akcí, stejně jako zimních dálkových pochodů Šumavou nebo bivakování ve sněhu na vrcholku Libína. A taky citlivého fotografa - výtvarníka, spolu s bráchou Vencou absolventa Školy výtvarné fotografie Svazu českých fotografů v Brně. Z nádherného hemžení na sjezdovkách areálu na Libínském Sedle by měl určitě radost...

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...