Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Budoucí praktické sestry byly v prachatické nemocnici

 PRACHATICE - 26. ledna 2019 - 16:11 - Speciální Den otevřených dveří připravila Nemocnice Prachatice v pátek 25. ledna spolu s Jihočeskou hospodářskou komorou, oblast Prachatice.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Do prachatické nemocnice přišly žákyně osmých a devátých tříd prachatických základních škol, a také ZŠ ze Šumavských Hoštic a Husince, ze kterých by mohly vzejít budoucí studentky oboru praktická sestra. Ty se budou od letošního září vzdělávat v novém oboru na SPgŠ a VOŠ Prachatice a praktikovat v prachatické nemocnici.

   Management nemocnice pro ně připravil v průběhu dne otevřených dveří zajímavý program. O studijních možnostech a přijímacích zkouškách je informoval ředitel Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické z Českých Budějovic Karel Štix. Další užitečné informace připojil ředitel Nemocnice Prachatice Michal Čarvaš.

   Dívky si vyzkoušely i některé praktické úkony, jako například dokonalou desinfekci rukou s kontrolu pod infračervenými paprsky, ruční měření tlaku spolužačkám, práci s injekční stříkačkou či záchranářské úkony na figurině.

   Poté se po skupinách vydaly na některá pracoviště nemocnice, například na jednotku intenzivní péče, ortopedické lůžkové oddělení a radiodiagnostické oddělení - zejména pracoviště rentgenu a ultrazvuku.

   "Jestli máte chuť a zajímá vás to, rozhodně do toho jděte," doporučila dívkám studium na zdravotní škole vedoucí sestra centrální JIP Jana Předotová, "já jsem to udělala také tak, i když nikdo z rodiny ve zdravotnictví nepracoval," dodala. Šance na přijetí do školy podle ředitele Michala Čarvaše u prvních 25 děvčat přihlášených ke studiu z našeho regionu "hraničí s jistotou."

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...