Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Dolní brána hostí barevné fotografy z F2,8 Prachatice

 PRACHATICE - 18. ledna 2019 - 8:38 - Od úterní vernisáže 15. ledna je v galerii prachatických Kulturních a informačních služeb Dolní brána přístupná veřejnosti výroční výstava fotografií Fotoklubu F2,8 Prachatice. Nese název Barvy a navštívit ji můžete do pátku 22. února.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Vernisáž v galerii sledovalo početné obecenstvo. Viděli jsme mezi návštěvníky i vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu prachatické radnice Jiřinu Dolejškovou, dále osobnost nejen jihočeské fotografie Karla Burdu z Vodňan a mnoho dalších známých tváří.

   Tradičně komponovaný úvod na nové, barevné téma, opět zaujal. I když to chvílemi možná bylo pro některé diváky náročnější. Po hudebním vstupu následovala úvodní přednáška předsedy fotoklubu Jirky Luxe v cimrmanovském stylu. Tentokrát měl dvě asistenty a slovo doplňovaly praktické promítané ukázky.

   Pozorní posluchači si odnesli třeba nové poznatky o rozeznávání barev u různých národů, pojmenovávání barev, které je jiné u mužů a jiné u žen, a také míchání barev. Míchalo se tu totiž nejen teoreticky metodou CMYK nebo RGB, ale i prakticky - měchačkou v třílitrové sklenici s vodou!   Novinkou byla metoda míchání barev RBW v druhé přednášce Radka Štumpauera s ukázkami rot-blau-weiss neboli červeno-modro-bílé na české vlajce. 

   Nechyběly ani soutěže o barevné fotografie. Pestrobarevné byly i některé zákusky. Barvy dominovaly i na většině vystavených fotografií. Rozhodně se tam jděte podívat! Čeká vás barevný zážitek.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...