Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Bázumský pohár začal psát už svou devátou kapitolu

 KUBOVA HUŤ - 13. ledna 2019 - 16:46 - Závod lyžařských nadějí o Bázumský pohár, jehož je PRACHATICKOnews.cz mediálním partnerem, zahájil v sobotu 12. ledna svou devátou pouť na sjezdovce Obrovec v Kubově Huti. Ukázal, že nejmenší i starší závodníci umí z lyžařské abecedy obřího slalomu skutečně hodně.

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   Perfektně připravená trať a 34 branek, kde ve spodní části čekala tradiční kubovohuťská smyčka, ukázaly, že od začátku to děti technicky zvládají. Již od prezentace bylo vidět, že zájem po roce opět je, a chuť závodit mělo 42 mladých sportovců. Vynikající počasí, parádní sněhové podmínky a výborná trať - to byl první závod devátého ročníku O Bázumský pohár.

   Pán hor se chtěl s námi pobavit, a tak si fujavici, vítr a příval sněhu posledních dnů nechal pod peřinou u sebe a vytvořil pro závodníky super podmínky. Úderem desáté se začíná prohlídka trati hadem za sebou, i to je rarita závodu. Parádní, na tohle se vždycky těším - hlásí nejmenší, a ti starší si ukládají do hlavy pokyny, jak to najedou v závodě.

   Ten měl vysokou úroveň, o čemž svědčí, že i ti nejmenší jeli hned napoprvé bez problémů. První závod ukázal, že to nebude jen o rychlosti, ale i o hlavě. To potvrdilo hlavně druhé kolo závodu, kdy mnozí to nechali jet a zapomněli na technickou pasáž ve zlomu před cílem, kde se ztrácelo. Naštěstí to bylo o chybách a ne o pádech, a jsme za to velmi rádi.

   Závod ukázal, že chuť po medailích je stále, a tak nebyla nouze o parádní jízdy. Po všech stránkách se povedl a dík za to patří pořadatelům obce Kubova Huť za úpravu trati a všem pomocníkům z řad rodičů za pomoc při údržbě mezi brankami. Je tedy úspěšně za námi první závod devátého ročníku Bázumského poháru, závodu, jehož datum si - jak mi mnozí závodníci prozradili -píší do kalendáře a moc na něj těší.

   Po závodě na Obrovci se předávaly ceny, kterými dekorovali úspěšné závodníky Zdeňka Lelková, ředitelka mikroregionu Horní Vltava - Boubínsko a ředitelka závodu, společně se Zbyňkem Klosem, starostou obce Kubova Huť a ředitelem ski areálu Vladimírem Vykydalem.

   Další závod je naplánován do městyse Strážný na svah Kaplička na sobotu 26. ledna.

Vítězové z Kubovy Huti:

Sára Valíčková, Yakouben Filip, Veronika Nováková, Ondřej Sajfrýd, Karolína Hrůšová, Petr Sochor, Michaela Šulecová v nejlepším čase dne za jedno kolo a to 42.91 v kole druhém a celkově z toho bylo vynikajících 86,98, a Aleš Valíček.

   Pohledem do výsledkové listiny, kterou vyvěsíme na FB stránky závodu, uvidíte, že od prvního závodu máme i letos zaděláno na pěkné drama.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...