Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Vánoční smrk v Netolicích musel být v neděli pokácen 

 NETOLICE - 8. ledna 2019 - 13:30 - S netolickým vánočním smrkem na náměstí to bylo především vzhledem k jeho zdravotnímu stavu už dříve nahnuté. Rychlý sled událostí následujících po době v minulých týdnech a dnech způsobil, že od neděle 6. ledna obdivovaný přírodní vánoční strom, jeden z nevyšších v republice, už na netolickém náměstí nestojí.

 Text: Zdeněk Přibyl s přispěním Ivana Janoty, foto: Ivan Janota

www.dre-kon.cz   

   Extrémně silné nárazy větru v poslední době způsobily, že byl u smrku vážně poškozen jeho kořenový systém, některé kořeny vytrženy na povrch a smrk se naklonil.

   V sobotu 5. ledna, těsně před svátkem Tří králů, k tomu zasedla městská rada. Zasedání se zúčastnili také pracovníci odboru životního prostředí radnice a zástupci hasičů. Zde bylo rozhodnuto z bezpečnostních důvodů o pokácení smrku. Dlouho se tedy o tom v Netolicích mluvilo, ale pak se to rozhodlo během chvilky - konstatují lidé ve městě.

   Kácení se v neděli dopoledne ujali profesionální hasiči z HZS Prachatice, dobrovolní hasiči z Netolic, u nevšedního zásahu asistovala Policie ČR a  externí pracovník z těžby. Velitel zásahu povolal ze stanice Prachatice automobilový žebřík. "S pomocí této výškové techniky byl strom odshora zkracován, až do výšky, ve které mohl být bezpečně pokácen. Jednotka se vrátila na zbrojnici v 11:00," uvádí se mimo jiné v zápisu o zásahu hasičů.

   "Netolický smrk byl jednou z dominant města, mám ho na spoustě fotek - vlastně skoro na každým pohledu na město. Asi to bude chvilku trvat, než si na to zvykneme. Ale už tam rostou náhradníci, tak to nevypadá zase tak divně," řekl pro PRACHATICKOnews.cz netolický fotograf a náš spolupracovník Ivan Janota. Dlužno říci, že jeho pocity v redakci sdílíme.

 

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...