Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Novoroční ohňostroj ve Vimperku ve sváteční náladě

 VIMPERK - 3. ledna 2019 - 16:25 - Zcela zaplněné náměstí v podzámčí  před gymnáziem si nejprve vyslechlo sváteční slova starostky Vimperka Jaroslavy Martanové. Jak uvedla, stejně jako jsme si v uplynulém osmičkovém roce připomínali významné události naší historie, i v novém roce si město a lidé připomenou výročí důležitá pro současný život i město.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   "Třicet let už žijeme ve svobodné demokratické společnosti, v které každý z nás může svobodně myslet, mluvit a pohybovat se. Záleží na každém z nás, jak s těmito hodnotami nakládá. Nicméně jak plyne čas, společnost a poměry v ní se vyvíjejí, a ne vždy jsme s tím spokojeni. I to však patří k životu. Mnohé z toho máme ve svých rukou, záleží jen na nás, jak se chováme a jak jednáme," řekla starostka v úvodu svého vystoupení.

   Letos uplyne například 540 let od povýšení Vimperka na město v roce 1479. Jeho slávu šířila po celém světě řada významných osobností, počínaje knihtiskařem Johanem Steinrenerem. Podobným fenoménem bylo i vimperské sklářství. Dobře si vedla většina občanů.

   "Vážení spoluobčané, přeji vám hodně zdraví, lásky, štěstí, spokojenosti a sil pohnout věcmi a událostmi, které si přejete, či vás trápí. Vynasnažme se o více tolerance, trpělivosti, pokory, vnímání a naslouchání mezi sebou," zakončila starostka Jaroslava Martanová. Poté se nad městem rozzářil ohňostroj podmalovaný tóny sváteční vážné hudby.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...