Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy

Štěpáňák vyhrál David Vaš, Memoriál J. Fidlera Miloš Beneš

PRACHATICE - 28. prosince 2018 - 18:55 - Třicátý devátý ročník populárního Štěpánského běhu v Prachaticích na 10 km vyhrál ve středu 26. prosince David Vaš z TJ Sokol Č. Budějovice, Memoriál Jindřicha Fiedlera pro závodníky 60 a více let se stal kořistí Miloše Beneše, Slavia Prachatice. Rekord Standy Fuxe opět odolal.

Text a foto: Zdeněk Přibyl

Nejrychlejší ženou na desítku byla Tereza Chlupová, na pětku Klára Filipová před domácí Šárkou Grabmüllerovou a Natalií Grabmüllerovou. Ve startovním poli byl i prachatický horolezec Ivo Grabmüller, který jako 5. Čech zdolal Korunu světa. Do cíle doběhl ruku v ruce se svojí ženou Šárkou.

Běhalo se a fandilo za příjemného počasí, hvězdou startu hlavní kategorie, s více než 150 závodníky a závodnicemi, a oceňování nejlepších byl trojnásobný držitel Stanleyova poháru, olympionik a mistr světa, legendární hokejista Jaroslav Pouzar.

Vše bleskurychle změřila a spočítala vimperská firma Sportsof Timing, pohár pro absolutního vítěze věnovala firma Učebnice Štěpána Šádka. Prachatickou radnici zastupoval místostarosta Miroslav Lorenc v dresu ŠUTRI Prachatice. Další podrobnosti najdete na našich fotografiích a také ve zvacím článku ředitele závodu Jana Kocourka, publikovaném zde.

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena