Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Dvanáct vánočních ozdob mladých umělců ZUŠ Volary

 VOLARY - 14. prosince 2018 - 23:59 - Vánoční koncert základní umělecké školy ve Volarech byl krásný a nabídl divákům ojedinělý zážitek. Tradičně přilákal mnoho diváků a rovněž i letos kinosál praskal ve švech. Dvanáct vánočních ozdob nadělili nejmladší umělci svým příznivcům a všechny stály za to.

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   Koncert zahájil Vít Pavlík, starosta města, který je stále ředitelem Základní umělecké školy ve Volarech. V úvodu omluvil tradiční moderátorku volarských Vánočních koncertů kolegyni Petru Kaczkovou, která se pro nemoc nemohla zúčastnit. "Přejeme jí brzké uzdravení a krásné svátky," uvedl Vít Pavlík.

   Přivítal vzácné hosty radní, zastupitele a významné osobnosti města, kteří na koncert přišli, zvlášť paní Janu Bártovou, místostarostku města Volary, a všem přítomným poděkoval za to, v jak velkém počtu na koncert dorazili. Poděkoval rodičům, že dětem umožňují navštěvovat hudební obory a nejen ve volarské základní umělecké škole, a za to, že je vedou k umění a zájmu o kulturu.

   Spoluobčanům a umělcům popřál starosta Vít Pavlík krásný zbytek adventního času, hezké prožití vánočních svátků a do roku 2019 hodně zdraví, štěstí, pohody, a aby se splnilo vše, co si lze přát.

   Koncert, jehož výbornou choreografii připravili pedagogové a žáci školy, zahájily pěvecké sbory Poupata a Poupátka. Oba sbory vystoupily několikrát během večera pod uměleckým vedením sbormistryně Dany Koldinské a za doprovodu klavíru Petry Řezankové a byly výborné.

   Začalo se Hvězdičkou, přecházelo k Ježíškovi a dál již to byli staří mistři, současní autoři, koledy a Vánoce. Postupně přicházeli jednotlivci a soubory. Zahájila mladá dáma na zobcovou flétnu a následovaly ji  klarinetové trio, flétnové sexteto, čtyři mladíci pod názvem Silver Brass, dále kvartet saxofonů, po nich kvartet fléten a nechyběly zpěvačky.

   Bylo to úžasné! Pomalu pak přicházel vrchol večera. Ten patřil dvěma seskupením, která dokáží strhnout všechny přítomné. Bubenické víření v podání Tamborileros je vždy kouzelné, ojedinělé a velmi zdařilé. Potlesk nebral konce a ještě to nebylo vše. Úplný závěr patřil V-Bandu, který pod vedením umělecké vedoucí a dirigentky souboru Kateřiny Pavlíkové prošel generační obměnou, se poprvé představil v novém složení a s novým repertoárem.

   Mladí hudebníci zahráli výborně a pěknými doplňky zvýraznili téma hudebního večera. Svým vystoupením dali na chvíli zapomenout i na předvánoční shon, úklid i televizní sledování. Závěrečný dlouhotrvající potlesk byl pohlazením pro mladou uměleckou dušičku a bylo to velké Děkuji nejen za koncert, ale i za práci, kterou do těchto dnů odvedli společně se svými pedagogy.

   Na závěr děti předaly kytičky svým pedagogům základní umělecké školy. Dovolte touto cestou popřát vám i za sebe krásné Vánoce, pěkně si užijte zimní prázdniny a v roce 2019 ať vám to hraje a zpívá!

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...