Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Mikuláš v MŠ ve Volarech také odpustil všem zlobilům

 VOLARY - 7. prosince 2018 - 16:45 - Mikuláš, Anděl a Čert Hudliáš navštívili ve středu 5. prosince Mateřskou školu na Sídlišti Míru ve Volarech. Byla to návštěva přátelská, i když čertisko někdy musel Mikuláš krotit a ve třídě budoucích školáků se musela zapojit i paní učitelka, neb čert chtěl jít do školy a to hned.

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   Tak vás tady vítáme, hlásily tři třídy plné natěšených dětí. První dvě třídy připravily pro Mikuláše a jeho pomocníky zajímavý program o čertech, Mikulášovi a Andělovi a též zpívaly a povídaly básničky. Dokonce i peklo bylo připravené a oheň hořel, ale naštěstí děti byly tak hodné, že místo pekelných dárků dostaly ty pěkné od Mikuláše s Andělem.

   Třetí třída jsou předškoláci, a ti se chystali speciálně. "No, jak jste se připravovali a co už umíte, než do školy půjdete?" - ptala se trojice jednohlasně. Děti jim to ukázaly - zpívaly, tančily a krásné písně o Mikulášovi co ztratil plášť říkaly. A znaly i známé přísloví - čerte, drž se svého kopyta a Hudliáš se držel.

   Čert ale najednou plivnul síru a oheň, lousknul prsty a Mikuláš měl před sebou list hříchů. "Jo, jo, tady je hříšníků, no tak to napravíme, abychom tu do večera nebyli," říkal čert. Mikuláš si jedno zlobidlo za druhým volal k sobě a dětem odpustil, ty na oplátku slíbily, že už zlobit nebudou a své nedostatky hodily společně s čertem navždy do koše.

   No ale jeden zlobivý se přece našel, a toho si čertisko vzít sebou chtělo. Naštěstí v pytli již jednoho hříšníka mělo, a tak se z Volar žádné dítko do pekla neodneslo.

   Bylo to pěkné, po čertech dobré dopoledne, kdy čert svou brambůrku dostal a dokonce i paní učitelky za to, jak jsou hodné, dostaly dárek a zbylo i na paní ředitelku.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...