Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Dvacet let divadelního souboru Bouček slavili výstavou

 VIMPERK - 7. prosince 2018 - 11:52 - V galerii U šaška v předsálí Městského kulturního střediska ve Vimperku se v pondělí 3. prosince v podvečer uskutečnila malá, ale milá divadelní slavnost. Vernisáží výstavy zejména fotografií tu Divadelní soubor Bouček oslavil dvacáté výročí od svého vzniku.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   S pěknými dárky přišli za Boučkovci, oděnými v jednotných spolkových dresech v "himmlblau", hosté. Byla mezi nimi i starostka Vimperka Jaroslava Martanová, která předala předsedovi spolku Františkovi Suchému pytlík sladkostí (...pro všechny, nejen pro tebe!, hlásili se kolegové). Dostavili se pamětníci, ale i rodiny s dětmi, a to i v kočárcích.

   Vzpomínalo se na začátky, kdy soubor byl jen "...Fanda a čtyři slepice", a na to, jak šel život. Této části se svědomitě ujala jednatelka spolku Jarmila Kůsová, jinak naše paní Božena Němcová a moje neoblíbenější Zlatá rybka ze Silvestrovských jízd vlakem, rybka, která funguje a plní přání!.

   Řeč byla také třeba o postupném přibývání členů, o tom, jak se z šermířů stávali herci, jak zesiloval jejich hlasový projev - to když se učili na herce, i na přetrvávající přání mít jako divadelní spolek svého stálého režiséra.

   A samozřejmě se prohlížely fotky z činnosti souboru i vázané kroniky. Pult u šatny se prohýbal pod lahůdkami, které si ochotníci většinou připravili sami.

   Moc dobré byly I fortelné chlebíčky od Fandy, který už byl na divadle skoro vším - jen my ho pamatujeme například jako skvělého Karla Klostermanna, přesvědčivého mistra Jana Husa nebo jako dokonalého Petra Voka při Rožmberských slavnostech ve Vimperku v rámci Rožmberského roku 2011. Tehdy se v renesančních kostýmech spolu s dalšími místními soubory a šermířskými spolky vyznamenal celý divadelní soubor Bouček. Až všichni nabyli dojmu, že onen Petr Vok, navzdory historii, musel být vlastně Vimperák...

   Skandovaný potlesk od srdce a ovace v stoje, milý Boučku! Jen tak dál a budeme se těšit!

 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...