Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Areál lesních her na Lázních sv. Markéty má "dvojku"

 PRACHATICE - 6. prosince 2018 - 17:50 - Téměř přesně po roce dostal Areál lesních her na Lázních sv. Markéty nad Prachaticemi, určený pro menší děti, náročnějšího brášku. "Dvojka", která na první část navazuje, je pro děti a mládež ve věku 12+ (až 18 let) a koncipována je jako zábavná venkovní posilovna. Slavnostně byla otevřena v pondělí 3. prosince.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Pásku na místě přestřihli představitelé města Prachatic v čele se starostou Martinem Malým a místostarostou Janem Klimešem, projektant Ondřej Semotán a Jan Ludačka, jednatel firmy LUNA PROGRES s.r.o., která areál letos od července do října postavila. Celkové náklady činily 1 931 345 korun a podle slov starosty Martina Malého celou částku pokryla dotace z Programu rozvoje venkova Evropské unie. "Tak moc ji tento zajímavý projekt zaujal," potvrdil starosta, který také poděkoval všem, co se na přípravě i vybudování druhé etapy areálu podíleli.

   V areálu, který bude sloužit zejména pro posilování, jsou cvičební prvky uspořádané do kruhového tréninku. Kruh je možné překonat tak, abyste se vůbec nedotkli země, což ovšem není jednoduché. Cvičební prvky "opičí dráhy" neboli mikáda tvoří přírodně kroucené jasanové dřevo. Následují špalky, posilovací lavice, hrazdy v několika úrovních, kruhy, kladiny, vodorovná a svislá lana a horizontální lezecká stěna končící soutěskou.

   A když už jste dost potrápili tělo, můžete na místě osvěžit i svou mysl. Sportovní prvky totiž v areálu doplňují půvabné dřevěné sochy, které se váží k několika tradovaným místním pověstem a legendám tak, jak je sesbíral strakonický antikvář a spisovatel Ondřej Fibich v knize Příběhy ze Zlaté stezky: pověsti z Prachatic. Jde například o pověst Bílá paní z Kosmatova mlýna,  Kaple Filipa z Neri, Ježíšova skála. Samostatný panel je věnován Libé zahradě na Libíně, Trapaslíkovi a Děvčátku. A když budete hodně pozorní, najdete si v areálu i krásný, stále kvetoucí kvítek z Libína...

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...