Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Trhy, koncert ZUŠ a přání uvedly advent ve Volarech

 VOLARY - 4. prosince 2018 - 20:50 - První adventní víkend ve Volarech zahájily Vánoční trhy na náměstí a ve společenském sále radnice. V neděli program pokračoval koncertem ZUŠ a rozsvícen byl vánoční stromek na náměstí.

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   Trhy doprovodili hudebním vystoupením uvnitř sálu, na balkóně městského úřadu i před ním, tři mistři hornisté ze Zámeckého tria z Hluboké nad Vltavou. Rozléval se výborný punč. Nápoj svěžesti nalévali radní, zastupitelé i zástupci vedení města. Nákup i malé zamyšlení, či jen tak přátelské zastavení, zahájily adventní čas ve městě.   Adventní neděle přinesla koncert žáků místní Základní umělecké školy v kostele Svaté Kateřiny. Připravilo jej Město Volary společně s Římskokatolickou farností Volary.   První svíci adventního věnce v kostele zažehli společně farář Karel Falář s uměleckou vedoucí a pedagogickou pracovnicí Základní umělecké školy ve Volarech Kateřinou Pavlíkovou. Po pěkném tradičním zahájení vystoupili žáci ZUŠ s pásmem hudby a mluveného slova. Koncert byl velmi pěkný a dětem se dostalo velkého potlesku.   Po hudebním pohlazení se uskutečnilo na náměstí andělské zvonění a rozsvícení vánočního stromku. Jak v kostele, tak na náměstí se sešlo mnoho lidí, kteří si vyslechli krátký proslov zastupitele Romana Kozáka, který společně s místostarostkou Janou Bártovou a farářem Karlem Falářem požehnali stromu Vánoc, popřáli všem lidem požehnaný adventní čas a krásné Vánoce.

   Po krátké modlitbě a vysvěcení se rozsvítil vánoční stromek na náměstí. Děti hned hledaly pod stromečkem dárky, o které si Ježíškovi napsaly.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...