Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: První prachatická neděle adventní zmokla, nálada ne

 PRACHATICE - 4. prosince 2018 - 10:44 - Velké množství malých i velkých si navzdory nevlídnému, deštivému, počasí nenechalo ujít v neděli 2. prosince v podvečer zahájení adventu na prachatickém Velkém náměstí. A vlastně ani navazující koncert v kostele sv. Jakuba Většího. A byli spokojeni.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Děti, jejich rodiče i prarodiče, pozdravili na Velkém náměstí starosta Prachatic Martin Malý a vikář římskokatolické církve od sv. Jakuba Petr Plášil. Poté vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu Jiřina Dolejšková ohlásila vystoupení folklórního souboru Libín-S pod uměleckým vedením Heleny Svobodové. Muzikanti a tanečníci se postarali o první zahřátí diváků na duši. Dobrá nálada a kelímky horkého nápoje v rukách pak provázely i další program.

   Starosta Martin Malý a vikář Petr Plášil poté rukou společnou zapálili první svíčku na adventním věnci. Svítil jim na to už krásně ozdobený vánoční strom - čtrnáctimetrová jedle z úpatí Libína. Z rukou starosty města pak dostávaly hlavně děti drobné upomínkové dárky. K chuti přišla i výborná vánočka od radnice, kterou rozdávaly dívky ve stánku u kašny. Samozřejmě, že grog a čaj proudily na několika místech na náměstí proudem...

   Jako překvapení následovala ještě na náměstí "ochutnávka" navazujícího koncertu Pěveckého sboru Andílci z Plzně a jeho hostů. Koncert Andílků v kostele sv. Jakuba poté sklidil velký potlesk a znovu zahřál při první neděli adventní všechny posluchače a diváky.

   Další pořad je v Prachaticích připraven na druhou neděli adventní 9. prosince. Opět v 18:00 tu zapálí druhou adventní svíci a následovat bude Bubenické vánoční vystoupení skupiny Wild Stick. Den poté, v pondělí 10. prosince, se v 9:00 otevřou ve Sklepích Staré radnice dveře výstavy Vánoce za časů našich babiček a prababiček. Na obě akce zveme ještě samostatnou pozvánkou na jiném místě našeho internetového deníku.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...