Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Zbytinské harmoniky posedmé. Krásný večer a dobrá zábava

 ZBYTINY - 24. listopadu 2018 - 21:08 - Na tři desítky tahacích harmonik, pianovek a heligonek, přivezli sebou účastníci Setkání harmonikářů v sobotu 10. listopadu v sále kulturního domu ve Zbytinách.

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   Letošní ročník byl rekordně obsazen, a z toho měl velkou radost starosta obce Josef Furiš. "Je to nádherné, že si hudebníci na tento tradiční hudební nástroj k nám cestu opět našli. Letos to je obzvlášť velké. Tolik účastníků jsme ještě neměli a kromě Jihu Čech zde máme i trio z Moravy, a to je báječné," řekl starosta Zbytin.   Ten také vše zahájil, všechny ve Zbytinách přivítal, poděkoval lidem, kteří do posledního místečka zaplnili místní společenský sál, popřál všem výbornou zábavu a předal mikrofon i slovo Jakubovi Komrskovi, moderátorovi večera. Ten seznámil s účastí a vysvětlil, jak bude hudební večer probíhat. Mezi všemi přivítal nejstaršího hudebníka večera Jana Komendu, kterému je úctyhodných 96 let a je zakladatelem heligonkářského tria Voraři. Pan Komrska byl přivítán potleskem ve stoje jako poděkování za vše co pro harmonikáře a hudebníky udělal.   A pak se už začalo. Nejdříve přišly Zbytinské baby se svým vystoupením a harmonikářské setkání nabíralo obrátky. Jednotlivci, dua i tria. Hoši z Moravy, tři harmonikáři, připomněli, že Morava je krásná zem, bratři Novotní zase vzali za své ty šumavské a jelo se jízdou pomalou, rychlou až v půli přišlo překvapení. Se svou pěknou troškou do mlýna přitancovali Rozverní besedníci, kteří ukázali, jak umí tanec ve skupině, a to klasický a country. Bylo to vkusné a pěkné.

   A pokračovalo se dál - sóla, dua, muži, ženy, samostatně i společně, a přijeli i Kůrovci z Kašperských Hor, aby zahráli ty milované Karla Klostermanna a rovněž nejhezčí šumavskou skladbu Na staré Šumavě od Andrease Hartauera.

   Večer to byl velmi pěkný a všichni v sále se velmi dobře pobavili.
Ústřední postavou pro všechny byl pan Jan Komenda, se kterým se mnozí chtěli vyfotografovat.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...