Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Den otevřených dveří v Nerudovce představil možnosti

 VIMPERK/PRACHATICE - 16. listopadu 2018 - 16:33 - Naše Střední a základní škola Vimperk, známá jako Nerudovka, pořádala v sobotu 10. listopadu Den otevřených dveří. A to jak ve Vimperku, tak i na pracovišti v Prachaticích.

 Text: Kateřina Koubová, SŠ a ZŠ Vimperk, foto: Zdeněk Přibyl, PRACHATICKOnews.cz, Aleš Stříbrský, SŠ a ZŠ Vimperk

www.dre-kon.cz   

   Návštěvníci ve Vimperku měli možnost prohlédnout si například školní rádio Epigon, vyzkoušet práci televizních moderátorů, projet se s RC modely, prohlédnout si drony a mnoho dalšího.

      Žáci se svými učiteli předvedli budoucím uchazečům o studium svářecí simulátor i svařování plamenem, zednické, pokrývačské a tesařské dílny. K vyzkoušení jsme připravili také virtuální realitu, do níž nám partnerská firma HELUZ poskytla program na stavbu domů. Otevřena byla i učebna pro obory Mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení a Instalatér. Mnoho návštěvníků zaujala ukázka solárních kolektorů, tepelných čerpadel či olejových a plynových kotlů. Své výrobky tu předvedla také partnerská firma REMS.

   K nahlédnutí bylo i pracoviště pro výuku oborů Opravář zemědělských stojů a Strojník silničních strojů. Uchazeči o tyto obory si také mohli vyzkoušet naši novou strojní techniku - smykový nakladač a kompaktní rypadlo. K prohlédnutí tu byl také kolový nakladač, který nám pro tuto akci zapůjčila firma pana Jana Kříže – rostlinná a živočišná výroba Buk, která s naší školou spolupracuje.

   Zájemce o elektro obory jistě zaujala instalace energeticky nezávislých domů tzv. ostrovních systémů. Kromě toho byla otevřena i naše elektro učebna měření, která byla vybavena ve spolupráci se společností Rohde & Schwarz. Zástupci této naší partnerské firmy byli se svou prezentací přítomni i na Dni otevřených dveří.

   Zpřístupněno bylo i sportovní zázemí a vybavení školy, kde byla pro návštěvníky připravena metaná, ping-pong, ricochetový kurt či posilovna. Budoucí kadeřníci mohli navštívit školní kadeřnictví v Nádražní ulici 236 ve Vimperku.

   Již tradičně naši žáci oboru Kuchař – číšník, výživový poradce pod odborným vedením Antonína Olaha a Venduly Kabíčkové připravili v restauraci Sv. Rafael ve Vimperku tradiční svatomartinské menu. Zájem byl stejně jako minulý rok veliký a jsme rádi, že se naše restaurace dostala do povědomí nejen vimperských obyvatel.

   Den otevřených dveří probíhal také na pracovišti v Prachaticích. V kosmetickém a kadeřnickém salonu se mohli návštěvníci nechat nalíčit, upravit si vlasy či vyzkoušet masáž rukou. Naše žákyně zde předváděly denní, večerní a extravagantní líčení a přípravu denních i společenských účesů.

   Naši žáci oboru Kuchař – číšník, výživový poradce připravili pro příchozí ukázku zdobení hnětýnek, ale také několik způsobů prostření slavnostní tabule.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...