Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 V Mateřském centru Dupy Dub se dralo a vázaly mašlovačky

 DUB U PRACHATIC - 14. listopadu 2018 - 16:44 - Obvyklé svatomartinské setkání bylo na programu v Mateřském centru Dupy Dub v Dubu u Prachatic v sobotu 10. listopadu. Dralo se tu husí peří a vázaly mašlovačky. Sešli se domácí, z okolí Dubu, ale třeba i rodinka z Úsilného u Českých Budějovic.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Na svatomartinské setkání v prvním patře mateřského a komunitního centra nás pozval Impakt, společnost pro aktivizaci periférií. A aktivit tam bylo opravdu dost. Na petlici zavřená vrátka nad dřevěným schodištěm dávala tušit, že se nahoře budou pohybovat i malé děti. Maminky seděly u stolu a pilně draly peří nebo trpělivě skládaly a vázaly mašlovačky. Občas bylo slyšet postesknutí, že ta husí brka letos nejsou co bývala, ale mašlovačky z nich byly krásné. A samozřejmě budou moc praktické.

   Látková housenka, kterou tu mají, dnes dostala další článek. "Je už čtvrtý, při každém draní jednou do roka jí přidáme jeden dílek a věříme, že další budou přibývat," vysvětlila nám Kateřina Kulhánková Čejková, čtyřnásobná maminka dětí a zakladatelka Komunitního a mateřského centra Dupy Dub v Dubu u Prachatic, které se zabývá rodinou a životním prostředím, jejich vzájemným vztahem a ovlivňováním. Zaměřuje se i na aktivizaci místních obyvatel, na sociální interakci a zapojování občanů do věcí veřejných.

   Do práce se přihlásily i některé větší děti, ty menší rejdí okolo nebo třeba odpočívají v "míčkovém rybníčku". Ale společně se sejdou u vlastnoruční výroby svatomartinských lucerniček ze sklenic, lepidla, obrázků a přírodních látek...

   Dva tatínkové také derou peří nebo vaří kávu a čaj. Šumí tu i nový kávovar na kapsle a není nouze ani o dobré domácí buchty. A že je jedna i s borůvkami, to je brzy dobře vidět na pusách těch malých.

   Zbývá dodat, že úctyhodný celoroční program přednášek, kurzů a dalších aktivit Mateřského a komunitního centra v Dubu u Prachatic podporuje Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR z dotačního programu Rodina. Ale bez šikovných a organizačně zdatných domácích lidí, by to nešlo.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...