Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Na Den veteránů uctili také památku generála Patery

 STARÉ PRACHATICE - OSTROV - 14. listopadu 2018 - 13:59 - Památku generála Františka Patery, příslušníka československé zahraniční armády ve Francii, Anglii a na východní frontě za druhé světové války, uctilo v neděli 11. listopadu dopoledne ve Starých Prachaticích - Ostrově pietní shromáždění.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

    Zúčastnili se ho představitelé prachatické radnice, osadního výboru, Armády ČR, Hasičského záchranného sboru a veteránských spolků  Delegaci vedl místostarosta Prachatic Miroslav Lorenc. Připojili se k ním také místní osadníci.

   Kytici květů se stuhami k pietní desce na žulovém podstavci před místní kapličkou, u něhož stáli čestnou stráž vojáci AČR, položili veteráni. Poctu generálovi Paterovi, který za svou aktivní účast v osvobozovacích bojích proti nacismu byl po válce režimem perzekvován, vyslovil ve svém vystoupení místostarosta Prachatic Miroslav Lorenc.

   Večerku k poctě všech padlých v první i druhé světové válce zatroubil muzikant Milan Čeněk. Duchovní Církve československé husitské v Husinci Vojtech Pekárik se poté pomodlil Otčenáš. A to za všechny, které války postihly, ať už stáli na jakékoliv straně fronty.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...