Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Mít informace o nabídce středních škol je prostě nutné

 PRACHATICE - 12. listopadu 2018 - 12:22 - V sále Národního domu v Prachaticích se první listopadový den uskutečnila prezentace středních škol a středních odborných učilišť, s názvem Burza škol. Více než třicet vystavovatelů zaplnilo sál a žáci základních škol mohli vybírat, ptát se a prakticky si vyzkoušet dovednosti, které se na středních školách vyučují.

 Připravili: Kateřina Třísková, ředitelka Oblastní kanceláře JHK Prachatice, a Zdeněk Přibyl, PRACHATICKOnews.cz

www.dre-kon.cz   

   O tom, že je důležité si sehnat informace o nabídce středních škol ještě před podáním přihlášky, vypovídá zájem základních škol nejen z Prachatic, ale též z přilehlého Husince, Vlachova Březí nebo Strunkovic nad Blanicí. Potěšující je určitě i zájem firem, které svoje prezentace doplňují o praktickou ukázku z výroby.

   „Student si může udělat představu, jak bude vypadat jeho budoucí povolání a v jakém oboru může, po skončení studia, najít uplatnění,“ uvedla Kateřina Třísková, ředitelka Oblastní kanceláře Jihočeské hospodářské komory Prachatice a doplnila: „V jeden den a na jednom místě se díky Burze škol účastníci dozví informace nejen o studiu, ale také o podmínkách na škole a mimoškolních aktivitách.“

   Při výběru střední školy často pomáhají a většinou mají poslední slovo - rodiče. Letošní ročník byl toho důkazem. Zájem ze strany rodičů jsme zaznamenali podstatně výraznější než v předchozích letech. Pokud přijde žák v doprovodu, většinou jejich společné kroky míří cíleně k výstavnímu stánku. O výběru školy mají v tuto chvíli už jasno a potřebují si ověřit konkrétní detaily jako je ubytování na internátu nebo výběr firmy pro praktickou výuku.

   Důležité je, aby si naše děti a jejich rodiče udělali představu, jaké možnosti následného studia jsou, co školy nabízejí a jaké budou mít uplatnění na trhu práce.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...