Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Zdeněk Přibyl opět potkal lidi. Fotil je na slavnostech

 PRACHATICE - 8. listopadu 2018 - 23:17 - Zimní zahrada prachatické Nové radnice hostí od pondělka 5. listopadu novou výstavu fotografií Zdeňka Přibyla. Jmenuje se Jak jsem potkal lidi na Zlaté stezce. Autor tím myslí hlavně na Slavnostech Zlaté stezky v Prachaticích v delším časovém horizontu. A jaké lidi tam potkal, na to se můžete přijít podívat v pracovní době městského úřadu do konce listopadu.

 Připravila: (red), fotografovala: Milada Přibylová

www.dre-kon.cz   

   Druhou výstavu cyklu Jak jsem potkal lidi zahájil Zdeňkovi Přibylovi populární hudební soubor Cink pod uměleckým vedením Jiřího Vopálky. Sbormistr a jeho mladé hudebnice spolu s pedagogy SPgŠ, kteří soubor tvoří, pojali své dvoudílné vystoupení jako minikoncert věnovaný zejména autorovi. Společně s návštěvníky vernisáže vytvořili skvělou atmosféru, a jejich hudba a zpěv dokonce roztancovaly nohy diváků v hustě ozeleněné zimní zahradě.

   Jménem vedení prachatické radnice pozdravila návštěvníky Miroslava Le Guen z odboru kultury, školství a cestovního ruchu. Představila autora fotografií, soubor Cink a popřála všem pěkné zážitky. A to se splnilo beze zbytku.

   Od autora snímků Zdeňka Přibyla se vernisážoví hosté dozvěděli, že zatímco první fotografická výstava cyklu Jak jsem potkal lidi představila vloni v únoru hlavně VIP návštěvníky Prachatic a regionu, se třemi prezidenty, dvěma předsedy vlády, jedním kardinálem atd., nová výstava se věnuje hlavně dvěma druhům fotografií. Totiž snímkům aktérů slavností v kostýmech a v akcích, a potom "obyčejným" lidem. Uvidíte sami, že i oni jsou vlastně krásně neobyčejní a zajímaví, od uvaděček po třeba úklidovou četu...  

   Poděkování patří i kurátorce komorní galerie Zimní zahrada Jiřině Dolejškové, vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu prachatické radnice, která tuhle tvořivou partu hudebníků, fotografa, jeho přátel, fanoušků a dalších návštěvníků, dala dohromady.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...