Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 S Vimperk žije! sázeli stromky pro potomky v parku u Volyňky

 VIMPERK - 24. října 2018 - 23:59 - Malí i velcí oslavili Den stromů a v sobotu 20. října sázeli v parku u Volyňky stromky pro potomky. To vše pod taktovkou spolku Vimperk žije!, odbornou pomocí Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Šumava a s finanční podporou Města Vimperka. A sluší se dodat, že tento projekt byl vytvořen z veřejné sbírky Nadace Partnerství za finanční pomoci Run.Czech.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Stromy pro Vimperk aneb S Vimperk žije! sázej stromky, myslíš tím i na potomky! - To je celý název této dlouho připravované akce. Na jaře 2018 spolek Vimperk žije! zareagoval na grantovou výzvu Nadace Partnerství – Podzimní výsadba stromů 2018. Cílem tohoto grantu byla podpora výsadby stromů, která přispěje ke zkvalitnění životního prostředí a zvýšení zájmu obyvatel o své okolí. Bylo možné zažádat o finanční grant do 30 000 korun na nákup sazenic a stromů a všeho potřebného k výsadbě.

   Po dlouhých a intenzivních úvahách a konzultacích s odborníky, které místo ve Vimperku by bylo to pravé k výsadbě nových stromků, byla vybrána lokalita v parku u Volyňky – svah za nově vybudovaným Rákosníčkovým hřištěm.

   "K výsadbě jsme vybrali druhy stromů Šumavě blízké, přirozeně se zde vyskytující. Jedná se celkem o 15 sazenic - 1x lípa malolistá, 6x javor klen a 8x jeřáb ptačí. Lípa je centrální dominantou a bude symbolizovat jubileum vzniku republiky. Z grantu bude hrazena cena sazenic - 29 512 korun včetně DPH," uvedli organizátoři.

   První stromek se na stráni sázel takříkajíc ukázkově. Zeminu z balíků a pár tablet hnojiva z kyblíku do předem vyhloubených jam, kořenový bal stromku vybalit z fólie, zasadit, přidat a zatlouct tři kůly, zahrnout, upravit povrch, kůly spojit a stromek zalít.

   Nu a pak už se do práce pustily na dalších místech samostatné dvojice, rodiny či skupiny kamarádů. "To je náš stromek," bylo slyšet vysoké hlásky dětí, které se zručně oháněly plastovými lopatami. Tak ať se jim všem, lidem i stromkům, opravdu daří!

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...