Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Benefiční výstava Krize očima dětí je v kavárně Nebe

 PRACHATICE - 11. října 2018 - 18:50 - Ve sklepních prostorách kavárny Nebe v prachatické Poštovní ulici byla v pondělí 8. října zahájena benefiční výstava Krize očima dětí. Děly se tam však i další zajímavé věci. Výtvarné zpracování dětského vnímání krize si tu můžete prohlédnout, a třeba se nad ním i zamyslet, do 27. října.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Na vernisáž a další program zval i širší veřejnost Portus Prachatice, o.p.s. "Cílem benefiční vernisáže na téma Krize očima dětí bylo představit zákoutí řešených problémů dětí v Krizovém centru v Prachaticích. A dopředu jsme mohli slíbit, že se husí kůže návštěvníkům výstavy dostaví při zhlédnutí nejednoho obrazu. Každé dítě je totiž umělcem a odborníkem na svůj život," uvedla realizátorka Krizového centra - centra pomoci rodině a dětem Kateřina Hájková.

   Výstavu zahájili společně s ředitelem Portusu o.p.s. Petrem Šmídem. O hudební úvod se s grácií postarala mladá saxofonistka Lucie Prixová. Poté byli oceněni nejlepší mladí výtvarníci. Došlo i na křest kalendáře Krize očima dětí 2019 a na později zahrála kapela LadyPraga.

   Vstupné na nevšední vernisáž bylo dobrovolné. Jak nás informovala Kateřina Hájková, vybralo se přesně 5039 korun. Ty budou podle jejích slov použity na vybavení Krizového centra a na aktivity pro děti.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...