Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Galerie Neumannka nyní uvádí českou značku LAVMI

 PRACHATICE - 9. října 2018 - 14:00 - V Galerii Neumannka v Prachaticích otevřeli v pátek 5. října v podvečer novou výstavu. Jmenuje se Fall in LAVMI a najdete na ní nové práce výtvarnice Babety Ondrové, a to po dobu přibližně dvou příštích měsíců.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Příjemná vernisáž o vlídném říjnové podvečeru, jako vždy něco pro potěchu skoro všech smyslů a hlavně - nové umění, design a šikovní lidé. Vernisážové hosty vítá galerista Jakub Nepustil a připomíná, že dnešní výstava má jubilejní číslo 25. Za chvíli si některé z předcházejících výstav připomenou hosté i uvnitř. 

   Dnešní, páteční, večer, ale patří v centru designu a architektury Neumannka designérce Babetě Ondrové a jejím životnímu i pracovnímu partnerovi, herci Janu Slovákovi. Českou značku autorských designových tapet a interiérových doplňků LAVMI založili totiž společně. Do vínku jí dali krásu, jiskřivost a radost. Vyprávějí střídavě o začátcích i o tom, jak šel život.

   Tapetami to totiž začalo a pak i pokračovalo. Stylové dekory Babety Ondrové hned od počátku upoutaly pozornost harmonií, jednoduchostí a pečlivě laděnou barevností. LAVMI patří v tvorbě tapet k originálním značkám a má zákazníky ve více než dvaceti zemích světa. V galerii Neumannka nyní uvidíte v dvojité premiéře ukázku podzimní LAVMI kolekce spolu s volnými grafikami Babety Ondrové.

   Pro účastníky vernisáže bylo připraveno vícero překvapení. Jedním z nich byl vstup do nově upravených a zpřístupněných sklepních prostorů. Na konci chodby čekalo ve sporém, působivém osvětlení umělecké dílo a kytice bílých květů. Také tu však dalo o sobě vědět několik dorůstajících, hodných strašidel, z nich jedno silně připomínalo Spidermana...

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...