Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Rybník ve Strážném vydal hlavně šumavské pstruhy

 STRÁŽNÝ - 4. října 2018 - 12:11 - Ve Strážným se o poslední sobotě v září uskutečnil výlov rybníka u místní Rybárny. Její zaměstnanci loví rybník v tuto dobu každoročně. A stejně jako vždy to i tentokrát byla atrakce pro místní i turisty.

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   Voda vydala zejména pstruhy. Pstruh je šumavskou rybou, která je hojně vidět v šumavských říčkách a potocích. Ve Strážném v nadmořské výšce 834 metrů nad mořem se cítí jako doma.

   Výlov ani zde není jednoduchou záležitostí. Síť vatka se musí důsledně připravit a zátah provádí několik rybářů. Velká atrakce pro místní i turisty, a to z obou stran hranice.

   I to je rarita, neboť kousek odtud je hraniční přechod do Bavorska, jezdí sem hodně fajnšmekrů z příhraničních míst Philippsreutu, Haidmühle, ale vzdálenějšího Pasova, takže čeština s němčinou jsou zde slyšet z mnoha stran. Všichni jsou spokojeni, nakoupí domů, ale i k jídlu na místě.

   Nabízely se tu rybí speciality, od klasického kapra se salátem, pstruha na rožni i smaženého, i uzený uhoř šel na dračku, stejně jako rybí hamburgry a několik dalších specialitek. To vše přilákalo do městyse pod hradem Kunžvart k rybárně hodně lidí.

   Výlov se líbil a zejména děti měly z atrakce velkou radost. K tanci a poslechu hrálo duo harmonikář a bubeník, a samozřejmě zněly hlavně písničky od vody...

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...