Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Happy Coffee uvádí abstraktní snímky Zdeňka Přibyla

 VIMPERK - 3. října 2018 - 23:59 - Fotografické fantazie Zdeňka Přibyla. Tak se jmenuje nová výstava v galerii kavárny Happy Coffee na adrese Mírová 116 Vimperk. Otevřena byla v pondělí 1. října slavnostní vernisáží a potrvá do konce října.

 Připravila: (red), fotografovali: Milada Přibylová a Jaroslav Pulkrábek

www.dre-kon.cz   

   Jak už název výstavy napovídá, fotograf Zdeněk Přibyl, člen Asociace jihočeských výtvarníků, vystavuje v Happy Coffee své abstraktní snímky. Téměř tři desítky fotografií představují průřez jeho emotivně zaměřenou tvorbou za posledních zhruba pět let, s důrazem na snímky, které vytvořil v uplynulém roce.

   Výstavu uvedl prezident Asociace jihočeských výtvarníků Vít Vavřinec Pavlík. Představil návštěvníkům Zdeňka Přibyla jako dlouhodobě tvořícího fotografa, jehož výtvarné snímky už mohli vidět diváci na řadě míst jižních Čech, v evropských zemích jako je Rakousko, Německo či Itálie, ale třeba i v chorvatském Záhřebu nebo japonském Tokiu. "Zdeněk je prvním rokem členem naší asociace a prokázal, že je pro ni přínosem," ocenil Vít V. Pavlík fotografovu tvorbu i jeho podíl na spolkové činnosti.

   Fotograf Zdeněk Přibyl poděkoval hostitelům z Happy Coffee za příležitost představit své snímky v příjemné galerii nad kavárnou. "Už pátým rokem postupně rozvíjím fotografické fantazie, které jsem poprvé představil v Netolicích pod humorným názvem Co to je, vám neřeknu. Že takové fotografie diváky osloví i docela dobře pobaví, bylo pro mě příjemným zjištěním. Doufám, že zaujmou i návštěvníky této výstavy ve Vimperku," řekl autor.

   Z vystavených fotografií je zřejmé, že jejich autor si rád hraje. Se světlem, tvary, barvami, při zachovávání základních principů kompozice. Překvapí i skutečnost, že řada jeho snímků jsou čisté fotografie, bez počítačových úprav. Pro svou tvorbu má dobré základy. Je absolventem Školy výtvarné fotografie při Střední průmyslové škole grafické v Brně a oboru výchova a vzdělávání dospělých na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

   Kromě fotografování je Zdeněk Přibyl i zdatným filmařem a vládne i psaným slovem. Ale hlavně se umí podívat za kulisy reálného světa a své poznatky předávat mezinárodně srozumitelnou fotografickou řečí vnímavým návštěvníkům.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...