Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Z koncertu u sv. Petra a Pavla ke Dni české státnosti

 PRACHATICE - 28. září 2018 - 23:59 - Ve starobylém kostele sv. apoštolů Petra a Pavla ve Starých Prachaticích, postaveném na románských základech, se dnes, v pátek 28. září, konal slavnostní koncert ke Dni české státnosti.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu prachatické radnice Jiřina Dolejšková přivítala starostu Prachatic Martina Malého a místostarostu Jana Klimeše.

   Starosta Martin Malý připomněl odkaz sv. Václava, sté výročí vzniku Československa a charakterizoval osudové "osmičkové roky" v životě republiky. "Z historie i zkušeností vyplývá, že svoboda není žádná samozřejmost, ale musí se o ni stále bojovat," řekl mimo jiné starosta Martin Malý. Zároveň se s uznáním vyslovil o podílu mladého hudebníka Mikoláše Troupa na nových varhanech v kostele sv. Petra a Pavla a zásluhách kastelána Vojtěcha Troupa o zvelebení a popularizaci zámku Kratochvíle.   

   Aktéry následujícího působivého koncertu nazvaného "Oblak a mrákota jest vůkol něho" se stali umělci - pěvkyně Kateřina Falcníková, hudebník a skladatel Mikoláš Troup a jeho otec Vojtěch Troup, kastelán na Kratochvíli, který přednesl biblický text o Jonášovi.

   Na koncert pozvali veřejnost starosta města Martin Malý a odbor kultury, školství a cestovního ruchu prachatické radnice ve spolupráci s římskokatolickou farností.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...