Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Mezinárodní filmový festival NaturVision Vimperk byl úspěšný

 VIMPERK - 25. září 2018 - 16:16 - Galavečerem v pátek 21. září v Městském kulturním středisku ve Vimperku skončil úspěšný 17. ročník čtyřdenního Mezinárodního filmového festivalu o zvířatech a přírodě NaturVision Vimperk 2018.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Galavečera se zúčastnili starosta města Vimperka Pavel Dvořák, náměstek hejtmanky Jihočeského kraje pro kulturu Pavel Hroch a krajská zastupitelka Jana Krejsová. Večer moderoval Petr Říbal. Zpěvem provázela zpěvačka a učitelka ZUŠ Vimperk Barbora Švarcová.    Významnou vzdělávací, kulturní a společenskou akci pořádalo město Vimperk ve spolupráci se společností EARTH-VISION UG. PRACHATICKOnews.cz bylo i letos mediálním partnerem festivalu. Jeho dopolední promítací bloky byly určeny pro žáky a studenty z celého regionu. Ty odpolední a večerní pak pro všechny milovníky dokumentů o zvířatech a přírodě. 

   Středeční podvečer 19. září patřil známému rybáři Jakubu Vágnerovi, který diváky prostřednictvím přednášky „O rybolovných expedicích“ zavedl snad do všech koutů Země. Součástí NaturVisionu byla i výstava nejlepších snímků z mezinárodní fotografické soutěže.

   Při galavečeru se promítal také animovaný film Voda mladých filmařek ze Základní umělecké školy ve Vimperku Petry Hrubé a Aničky Tomáškové, který vytvořily pod vedením Jiřiny Fleišmanové.

   Na plátně se střídaly rovněž obrázky z německé části Mezinárodního filmového festivalu NaturVision, který se konal v druhé polovině června  v Ludwigsburgu. Zde se filmy hodnotí, oceňují a vybírají pro vimperskou část festivalu.

   Ocenění se dostalo i všem, kteří se podíleli na překladech a živém dabingu pod vedením pedagoga Romana Hajníka. Ten také s úsměvem připomněl i některá úskalí této práce, která museli překonávat, a nebylo jich právě málo. 

   Na závěr galavečera byl promítnut film Kouzlo fjordů, nominovaný na cenu NaturVisionu za nejlepší kameru. Diváci sledovali celý galavečer v pohodlí u stolů, což byla také novinka. Soutěž mladých výtvarníků se letos nekonala. Závěrečný raut od Marousků byl skvělý jako vždycky a letos ještě lepší. Byl také odměnou za dobrou práci všem.

   O letošním NaturVisionu jsme v PRACHATICKOnews.cz již psali zde, tady a zde.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...