Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 OBRAZEM: NaturVision dnes začal promítáním Lvího chlapce

 VIMPERK - 18. září 2018 - 11:02 - Dnes, v úterý 18. září o půl deváté, začal ve vimperském Městském kulturním středisku sedmnáctý Mezinárodní filmový festival o zvířatech a přírodě NaturVision 2018. Festival potrvá do pátku 21. září.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   "Programové schéma festivalu tvoří dopolední bloky, které jsou určeny pro žáky a studenty nejen z Vimperska, ale i z celého regionu. Ty odpolední a večerní pak pro všechny milovníky dokumentů o zvířatech a přírodě," uvedla pro PRACHATICKOnews.cz, které je mediálním partnerem filmového festivalu, Lenka Švecová z odboru školství, kultury a cestovního ruchu vimperské radnice.

   Prvními úterními diváky byly mladší žáci ze základních škol z Vimperka, Prachatic a dalších míst okresu. Ve dveřích do kina jsme například zastihli školáky z Horní Vltavice se svojí paní učitelkou.

   Pěkně vyzdobený sál kulturního střediska se rychle zaplnil, k mikrofonu v hořejší tlumočnické kabině usedl Šimon Blaško a za klávesy hlavního ovládací počítače Petr Krejsa. Děti nejprve sledovaly film Samuel, lví chlapec. Snímek má z německé části festivalu nominaci na cenu NaturVision za nejlepší film pro děti. Po něm následovalo Vysílání s myší - Chvála kachen a trojici prvního filmového bloku uzavřel film Kolouch a ostatní - Umění nenápadnosti.

   Více podrobností i kompletní program festivalu najdete v našem předchozím článku zde

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...