Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Galerie ve Volarech hostí čínského umělce Jingyuana Wanga

 VOLARY - 16. září 2018 - 18:02 - Ve středu 12. září byla zahájena v Městské galerii ve Volarech výstava významného čínského umělce profesora Jingyuana Wanga. Galerie, město i milovníci umění rovněž ze širokého okolí měli tu čest přivítat světově uznávaného umělce, který jednu ze svých dvou evropských výstav pořádá právě zde. Výstavu můžete ve Volarech navštívit do 1. října letošního roku.

 Připravili: Vít V. Pavlík, Zdeněk Přibyl a Ladislav Beran, foto: Ladislav Beran a Jiří Plachý

www.dre-kon.cz   

   Zahájení výstavy ve Volarech mělo neopakovatelnou atmosféru, kterou vytvořil svým osobním kouzlem mistr Wang osobně. Zcela nevšední zážitek poskytla výstava divákům. Jejího zahájení se ujal ředitel ZUŠ Volary, městský radní a předseda Asociace jihočeských výtvarníků Vít Vavřinec Pavlík. Přivítal vedení města v čele se starostkou Martinou Pospíšilovou a místostarostou Ladislavem Toušem, radní a zastupitele města, a představil umělce Jinguana Wanga s chotí, která ho na evropské cestě doprovází.

   Vít V. Pavlík ocenil zejména umělcův cit pro zachycení momentu a zajímavé pojetí malby, do které originálně promítá prvky tří říší, uznávaných nejen v Číně, ale v celé Asii. Poděkoval za to, že se výstava koná právě ve Volarech jako jednom z pouze dvou míst v České republice. Další malířovou zastávkou bude už italské Miláno.

   Starostka Martina Pospíšilová vyjádřila radost z toho, že do Volar zavítala velká osobnost z daleké Asie. "Vážím si toho za naše město a jeho občany. Tato výstava ukazuje, že Volary jsou branou široce otevřenou i modernímu umění," uvedla Martina Pospíšilová. Poté předala čínskému umělci světového jména dárek. O hudební vystoupení se při vernisáži i v průběhu výstavy bravurně postaralo TILIA trio Kateřiny Pavlíkové.   Wang Jingyuan se již více než 40 let věnuje studiu umění a studiu čínské a západní filozofie. Nejenže sleduje hmotný prostor vědy, ale také zkoumá duchovní prostor náboženství. Po letech průzkumu a vytrvalého úsilí nakonec vytvořil nové abstraktní umění tří říší.

   Tři říše jsou svět plný vášně a touhy, svět plný emocí a žádostí, i svět plný bezohlednosti a bez touhy. Nicméně abstraktní obrazy tří říší se týkají převážně transformace lidských bytostí z hmotné na duchovní, z potřeby uspokojit touhy po smyslu života a sublimace duší.

   Ideologie abstraktního malování v "prostoru tří říší" je založena na úrovni vědy, filozofie a náboženského vědomí. Používá podvědomí k tomu, aby integroval umění, integroval jádrové linie čínského umění a emocionální barvu západního umění a vytvořil abstraktní obraz, který vypadá jednoduše, ale je skloněn. Toto abstraktní umění zvyšuje praktický význam čínské současné inkoustové malby, podkopává tradiční čínské malířské metody a protíná materiální omezení západního malířství. Obraz má silný pocit z doby a vizuálního dopadu.

   Wang Jingyuan je velmi tolerantní k čínské a západní kultuře. Má rád čínský taoismus a buddhismus, stejně jako východní mysticizmus. V průběhu let provedl důkladný výzkum západní psychologie a teorie kreativity. Proto jeho abstraktní inkoust maluje s neomezenou uměleckou představivostí.

   Abstraktní inkoustové umění Wang Jingyuana představuje jednotu člověka a nebe, jednotu hmotného prostoru a duchovního prostoru, jednotu makro a mikro a hluboký "orientální duch".

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...