Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Volarští se už těšili na rekonstruovaný plavecký bazén

 VOLARY - 10. září 2018 - 22:39 - U vstupu bylo hodně zájemců o prohlídku, a tak se páska stříhala u bazénu. Starostka města Martina Pospíšilová ji přestřihla společně s Františkem Peterkou, zástupcem firmy Protom Strakonice, která bazén dokončila.

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   Rekonstrukce volarského plaveckého bazénu začala v roce 2015, vše podpořili radní i zastupitelé města. Přinesla zajímavé novinky. Plavecký bazén se zúžil o dvě dráhy a na místech, kde byly zbylé dvě, je dnes vířivka a brouzdaliště pro děti.

   Volarský bazén rekonstrukci potřeboval, vždyť je nejstarším v okrese a dnes je jediným, kde se může plavat, neboť prachatický je rekonstrukci a ve Vimperku ještě není střecha. Dá se tedy očekávat, že alespoň tento školní rok bude ve Volarech možná o plavání větší zájem.

   Rekonstrukce bazénu se, jak známo, neobešla bez problémů, které se stále musely řešit. První firma, která vyhrála výběrové řízení na dodavatele, měla krátce po zahájení stavby problémy, až s ní město vypovědělo smlouvu. Firma je dnes v insolvenci a musela se hledat firma nová, čímž se dvacetimilionová rekonstrukce protáhla téměř o rok.

   Konečně máme hotovo a jsme za to rádi. Poděkování patří zastupitelům města, odboru investic, volarským firmám, které se na rekonstrukci podílely a zejména strakonické firmě Protom, která vše od letošního dubna do srpna udělala.

   Volarští opravený bazén vzali za svůj. Překvapeni byli zejména z toho, jak rekonstrukce dobře dopadla. Většina si pochvalovala vzhled, ale i novinky, větší odpočinkový prostor, dětský bazén, vířivku i efektní mozaiku.

   Co ještě dodat? K plaveckému areálu patří i zajímavé nářadí pod širým nebem u vchodu, dále je jeho součástí Saunový svět a tenisový kurt. Takže nyní je komplex sportovišť hotov. A nezapomnělo se ani na děti, neboť u tenisového kurtu je dětské hřiště.

   O příjemné a zajímavé zpestření se postarala hudebnice a skladatelka Kateřina Pavlíková. Její špičkový saxofon klouzal po vlnách metalově zbarvené vody, zněl výtečně a hladil po duši...

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...