Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Eno-gastronomické přehlídky voněly, chutnaly a bavily

 PRACHATICE - 7. září 2018 - 15:50 - AKTUALIZOVÁNO - 10. září 2018 . 23:23 - Ve sklepech renesanční Staré radnice v Prachaticích byly v pátek 7. září za účasti senátora Tomáše Jirsy, starosty Prachatic Martina Malého, zástupce hejtmanky Jihočeského kraje Jaromíra Nováka a dalších hostů slavnostně zahájeny eno-gastronomické přehlídky Sýry, ryby, zvěřina a víno.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   "Hlavním smyslem přehlídek je propagace a podpora kvalitních domácích potravin - sýrů, ryb, zvěřiny a vín - a vzájemné snoubení pokrmů a vín," uvedl ředitel přehlídek Michal Kočan z firmy MIKO. Že se jedná o významnou akci, o tom svědčí tradiční udělení záštity s finanční podporou ministra zemědělství Miroslava Tomana, senátora Tomáše Jirsy a hejtmanky Jihočeského kraje Ivany Stráské. Generálním partnerem přehlídek je Město Prachatice. Hlavním partnerem je Agrokomplex Šumava. Ani tentokrát nechyběl uznávaný profesor Jindřich Mourek, který přednesl přednášku O podstatě všeho. Jeho proslulé přednášky z eno-gastronomických přehlídek v Prachaticích vyšly ve sborníku.

   Na ochutnávku vín a dobrot se můžete vypravit jak do Radničního sálu, tak arkád Staré radnice i do sklepů. Ochutnat můžete na 70 vzorků sýrů a pokrmů z nich, pokrmů studené kuchyně, které mají letos premiéru - uzené ryby, pomazánky, saláty apod., ze zvěřiny pak zvěřinové uzeniny, paštiky nebo tlačenky, z teplé kuchyně třeba guláš z divočáka. Novinkou letošních přehlídek je však bohatá studená kuchyně.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...