Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Tradiční letní Pohoďák vedla profesorka z Bradavic

 NOVÁ PEC - 15. srpna 2018 - 15:45 - Na základně letních táborů za Novou pecí u Lipenského jezera jsou i volarské děti. Jejich Pohoďák je tradiční letní dětský tábor pod vedením profesorky z Bradavic Vlaďky.

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   Letošní Pohoďák je na téma známé knižní a filmové osobnosti - Harryho Pottera, pod názvem Co se v Bradavicích změnilo. Inspirací je příběh tohoto známého knižního hrdiny. Celý tábor probíhá v duchu příběhů jednotlivých dílů knih nebo filmů, které mnozí znáte.

   Tak tu máme profesorský sbor v čele s ředitelem Brumbálem, prefekty jednotlivých kolejí a nesmí chybět Hagrid s madam Pomfreyovou z Nemocnice u svatého Munga, která má dost práce, hlavně s odřeninami a taky zde působí jako hodná máma, které se vše řekne.

   Děti jsou studenti čar a kouzel v Bradavickém institutu. Každý den je motivován nějakým příběhem o Harrym, jako Kámen Mudrců, Ohnivý pohár a dalších dílů. Večer si něco pustíme a druhý den se podle toho řídíme. Cílem potom je užít si tábor naplno, zabavit se, zapívat, zabavit děti tak, aby z toho všeho měly radost a hlavně, aby soutěžením a hrou upevnily logiku i utužily kamarádství, aby bylo na co vzpomínat.

   V době mé návštěvy tu byla hra ve vodě, kdy se plnily zajímavé úkoly, poznával se vodní svět a spolu s nimi na to dozírala i jezerní užovka. V závěru dne to bylo potom uchycení poháru po projití bludiště. Děti se náramně bavily. No a taky mě nechaly nakouknout do svých příbytků a musím říct, byť bylo pozdní odpoledne, uklizeno měli obyvatelé skvěle.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...