Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Jelenovršský svátek na Schwarzenberském plavebním kanálu

 NOVÁ PEC - 23. srpna 2018 - 10:12 - Po měsíci skoro na den vystřídaly na Schwarzenberském plavebním kanálu v Jeleních Vrších letošní velmi úspěšné červencové Hiršperské slavnosti v neděli 19. srpna tentokrát Jelenovršské slavnosti.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Návštěvníky na ně pozval Folklorní soubor Libín-S Prachatice spolu s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu v Českých Budějovicích. Pozvání tlumočila i redakce našeho internetového deníku PRACHATICKOnews.cz. A tak jsme se tam také vypravili.

   Lákal bohatý program, o pěkném (chvílemi až příliš) počasí už ani nemluvě, příhodný byl i termín - po poledni skončily Volarské slavnosti dřeva a nebylo těžké se přesunout na Jelení Vrchy. Výsledkem byla dopravní tlačenice, parkoviště nestačilo, auta stála kde se dalo i nedalo, řada řidičů a řidiček ten den složila na úzké silničce doslova šoférskou maturitu. A k tomu mračna cyklistů, proudy motorkářů a houfy pěších. Shodli jsme se s plavebním ředitelem Hynkem Hladíkem a lesníkem v důchodu, stále pilným Pavlem Štětinou, že takové davy a dopravní zácpu jsme na populárních Vrškách ještě neviděli...

   Programová nabídka Jelenovršských slavností byla opravdu pestrá, od zahájení u horního portálu tunelu a vyprávění pohádek z české i rakouské Šumavy, přes bezpočet kulturních, hudebních a tanečních vystoupení v amfiteátru v podání folklorních či country souborů, až po ukázkové plavení dříví v kanálu. A k tomu řada doplňkových programů a soutěží, nechyběla stará řemesla, ani řezbář nebo tkadlena u stavu.

   Pilně navštěvovaná byla i expozice EXPO kanál ve stodole chalupy velkého propagátora kanálu, generála ve výslužbě Čestmíra Hrbka, která díky Josefu Štemberkovi ze šumavského parku dostala novou vítací ceduli. Park také nabízel krátké výlety do divočiny s průvodkyní, vděčné obecenstvo měl i kejklíř Vojta u dolního portálu tunelu.

   A ještě - nikdo nemusel mít hlad ani žízeň, i když někoho mohla trošičku zarazit třeba jelení klobása s jedním chlebem za skoro sto peněz. Inu - horská přirážka dorazila i k nám na Šumavu...

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...