Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Na Den kávy ve Vimperku nás káva měla i bavit. A také bavila!

 VIMPERK - 13. srpna 2018 - 13:23 - Pod názvem "Den kávy aneb …káva nás baví" se na vimperském Náměstí Svobody uskutečnila po roce v sobotu 11. srpna opět akce, která představuje hold lidem kolem kávy, voňavému nápoji z ní, jeho přípravě a pití ve společnosti přátel.

  Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Jak nám řekl hlavní organizátor Dne kávy, kavárník Karel Hrunek ze soukromé pražírny kávy ve Vimperku, cíle se podařilo dosáhnout a množství lidí se před kavárnou skvěle bavilo. Přispěli k tomu samozřejmě světoví odborníci zabývající se obchodem s kávou, pražením a přípravou kávy. Uplatnily se a potlesk sklidily i pracovnice kavárny Karla Hrůnka, jmenovitě šikovná Nikola.

   Řeč tu byla třeba také o dobrých vlastnostech kávy z Vietnamu. Na malé výstavce s praktickými ukázkami byla vidět i "životní cesta kávy", od sklizně, přes pražení kávových zrn, až k vaření různých druhů kávy. Nechyběla ani ukázka "psaní" na kávu. To vše se těšilo velké pozornosti návštěvníků. 

 Nejen k poslechu hrála vimperská skupina Brnky boys a po ní i Šísl Band. Dokonce hudba inspirovala některé tanečníky k pohybové produkci. Příjemné bylo i posezení mezi květinovými záhony. Občerstvení zajistila restaurace Na Koreji.

   Mezi hosty jsme s rodinou potkali také Ivoše Grabmüllera, špičkového horolezce z Prachatic, čerstvého držitele Koruny světa, který zdolal nejvyšší hory všech kontinentů. Ve stáncích se představili také šikovní řemeslníci se svými výrobky.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...