Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Dobrá úroda evropského sympozia SALVE Prachatice

 PRACHATICE - 8. srpna 2018 - 10:10 - Po celý týden poznávali, bavili se a hlavně pracovali, aby se v neděli 5. srpna představili se svou uměleckou úrodou veřejnosti. Třináctý ročník mezinárodního výtvarného sympozia SALVE Prachatice tak dospěl do svého finále.

 Text: Zdeněk Přibyl, foto: Zdeněk a Milada Přibylovi, Vlaďka Blažíčková a Jaroslav Hais

www.dre-kon.cz   

   Instalovat výstavu u Hájka, nachystat životopisné a profesní údaje o umělcích, připravit propagační materiály města, naplnit sklenky zlatavým prachatickým vínem Via auera a pak už je tu vernisáž. Pomyslné taktovky se ujal Jan Hovorka s Klarinetovým souborem Prachatice a pěvkyní Petrou Sovovou. Vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu prachatické radnice Jiřina Dolejšková přivítala hosty, především starostu města Martina Malého, předsedu Asociace jihočeských výtvarníků Víta Vavřince Pavlíka a radního Václava Kuneše. Pozdrav na dálku mířil i k Hubertovi Huberovi, předsedovi Svazu výtvarných umělců Dolního Bavorska. Oba umělecké svazy převzaly nad SALVE garanci.

   Natěšení a viditelně spokojení umělci, někteří i s rodinnými příslušníky a přáteli, skvělá nálada. Tu ještě podtrhl dárek - malířka Katarína Vidrová z Bratislavy předala starostovi Martinovi Malému a Jiřině Dolejškové obrazy, které namaloval slovenský malíř, účastník SALVE, Peter Plavčan.

   Starosta Martin Malý poděkoval všem, kteří se na SALVE podílejí a své díky směroval především k umělcům, kteří do Prachatic přijeli, město přijali za své a pilně tu tvořili. Město jim nezůstane nic dlužno a bude dál jako dosud systematicky propagovat jejich tvorbu na výstavách v evropských zemích a možná i dál.

   A pak už přišlo obligátní společné foto u kašny na Velkém náměstí a večeře na rozlúčku. Tak zase za rok na SALVE Prachatice! O letošním ročníku jsme psali tady, zde a tady. Zdeněk Přibyl z naší redakce se zúčastnil SALVE Prachatice už podruhé a letos byl mezi tvůrci jediným výtvarníkem - fotografem.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...