Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Výtvarníci na SALVE Prachatice se bavili i pilně tvořili

 PRACHATICE - 5. srpna 2018 - 10:14 - Umělci z několika evropských zemí, kteří v Prachaticích v tomto týdnu tvoří v rámci 13. ročníku mezinárodního výtvarného sympozia SALVE Prachatice, prožili zajímavou i druhou polovinu týdne.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl a Jaroslav Hais

www.dre-kon.cz   

   Ve čtvrtek 2. srpna je pořadatelé z prachatické radnice pozvali na společnou večeři. V pátek se pilně věnovali tvorbě, protože čas neúprosně ubíhal. Kromě těch, kteří nejraději tvořili venku, ve stínu stromů u horního internátu SPgŠ, se většina tvůrců sešla v jídelně. Přišla se tam na ně podívat i vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu prachatické radnice Jiřina Dolejšková.

   A bylo toho už hodně vidět skoro hotového. Třeba zajímavý obraz italského umělce, který ukazuje na starou stěnu prachatických domů, šedou s kamínky, růžovou, hladkou, a pak na druhé polovině obrazu představuje současnou barevnou stěnu domů v Prachaticích. Jde o zajímavě pojaté zadané letošní téma Prachatice v proměnách věků. Alexandr z běloruského Rogačeva zase pojal Velké náměstí do žluta přes oranžový nádech až do červena s postavami v minulosti a bez aut - představuje horký letní den, teplo jaké tu účastníci SALVE zažívali. Horko prý bylo i Italům...

   V pátek je také přišli navštívit novináři. Nu a nám teď nezbývá, než se rozhodně přijít podívat na vernisáž vytvořených prací - dnes, v neděli 5. srpna, v 18:00 ve vstupních prostorách Kulturního centra O. H. Hajeka na prachatickém Velkém náměstí.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...