Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Výtvarný workshop Volary uzavřela příjemná vernisáž

 VOLARY - 29. července 2018 - 14:44 - Vernisáží vytvořených prací vyvrcholil v pátek 27. července v podvečer třetí ročník týdenního Výtvarného workshopu Volary.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Do "finále" v hudebním sále Základní umělecké školy Volary postoupilo od každého z patnácti zúčastněných umělců ze čtyř zemí jedno vybrané dílo. Ostatní práce, a bylo víc než pětkrát tolik, se rozprostřely po budově, ze které se tak stal unikátní Dům mezinárodního moderního umění.   

   Záštitu nad projektem známým pod zkratkou VWV převzala starostka Volar Martina Pospíšilová a Asociace jihočeských výtvarníků (AJV). "V letošním roce přijalo naše pozvání 15 umělců z Čech, Moldávie, Rakouska a Německa," řekl pro PRACHATICKOnews.cz předseda AJV v Českých Budějovicích, ředitel ZUŠ Volary Vít Pavlík. Zároveň poděkoval vedení Města Volary, Technickým službám a Městským lesům za trvalou podporu.

   Působivý byl hudební úvod páteční vernisáže. Postarala se o něj komponistka a saxofonistka Kateřina Pavlíková, která ve světové premiéře přednesla skladbu anglického hudebního skladatele zejména filmové hudby Michaela Nymena Yamamoto perpetuo (výběr). Aranžmá pro saxofon bylo dílem Kateřiny Pavlíkové s osobním schválením autora.

   Předseda AJV Vít Pavlík přivítal starostku města Martinu Pospíšilovou, předsedu partnerského Svazu výtvarných umělců Dolního Bavorska Herberta Hubera a řadu dalších příznivců umění, volarského výtvarného workhopu, města i jeho obyvatel. Na výstavě i v celém domě ZUŠ se představují výtvarníci Jiří Altman, Teodor Buzu, Šárka Coganová, Michal Dubnický, Lenka Herzogová, Pavel Klíma, Roman Křelina, Vít Pavlík, Zdeněk Přibyl, Vladimír Šavel, Dieter Drexl, Sunnhild Praxl, Alfred Seidel, Franz Kramer a Meinrad Mayerhofer.

   Mnozí umělci se v průběhu vernisáže vyznali ze svých pocitů z týdne prožitého ve Volarech. Děkovali za příležitost zúčastnit se workshopu, poznat město, jeho okolí i nové přátele, a na místě tvořit. Do každého nového dne je budou provázet stále sílící, ostřejší a barevnější vzpomínky například na roubené volarské domy alpského typu, kamennou křížovou cestu pod Kamenáčem, rozkvetlou volarskou louku, vodní sluníčka na kašně před hotelem Bobík, kde se dobře vaří, na skoro nikdy nevysychající soudek piva v zázemí školy, přátelské přijetí u starostky Volar Martiny Pospíšilové nebo na pečené sele a koupání v lesním jezírku. A to vše se skvělou partou...

   O letošním VWV jsme psali zde, tady a zde.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...