Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Hiršperský den na Jeleních Vrších všem voněl i chutnal

 JELENÍ VRCHY - 22. července 2018 - 7:59 - AKTUALIZOVÁNO - 24. července 2018 - 11:17 - Hiršperské slavnosti na Jeleních Vrších nad Novou Pecí se v sobotu 21. července potkaly s projektem Setkání s tradicí na Schwarzenberském plavebním kanálu, jehož realizátorem je Folklorní soubor Libín-S Prachatice. Společně voněly, chutnaly, plavily dřevo, bavily a přinesly i nejedno poučení. 

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Hiršperské slavnosti uspořádal už potřetí spolek Svobodný Hiršperk se svými spolupracovníky z ostatních spolků, z nichž k nejbližším patří dobrovolní hasiči z Nové Pece. A o své hosty se organizátoři dobře postarali. Nejprve všechny přivítal předseda spolku Svobodný Hiršperk Vladimír Koubek, který poté přednesl v Expozici Kanál ve stodole u Hrbků zasvěcenou přednášku o Josefu Rosenauerovi, knížecím staviteli Schwarzenberského plavebního kanálu. Byl u toho i generál ve výslužbě  Čestmír Hrbek, autor myšlenky na kanálovou expozici.   

   Skvěle hrála Pošumavská dudácká muzika, na stolech u kanálu nabídly hiršperské ženy nespočet domácích dobrot, od koláčů a štrůdlu po v domácí peci pečený chléb Hiršperský pecen. Nechybělo napěněné pivíčko a pekl se také čuník. Velkému zájmu se těšil sokolník s rarohem loveckým a dalšími opeřenými dravci. Ukázkové plavení dřeva v kanále se uskutečnilo v režii plavebního ředitele Schwarzenberského plavebního kanálu Hynka Hladíka.

   Pěkným počinem pak byla společná procházka k Rosenauerově kapličce, která si letos připomíná 200 let od svého zbudování. A když narozeniny, tak kaplička dostala také krásný dort. Požehnal jí rovněž volarský farář Karel Falář. 

   Sobotní odpoledne pokračovalo opět muzikou a doprovodnými programy, ale i přednáškou ke 100. výročí vzniku Československa z pohledu obyvatel pohraničí. A hlavně dobrou zábavou. Dobře se bavili dospělí i děti. Přesně v duchu hlavní myšlenky spolku Svobodný Hiršperk, který má za cíl podporovat pozitivní nálady obyvatel a návštěvníků Jeleních Vrchů.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...