Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Po modlitbě za sekáče se rozhořely souboje s trávou a kosou

 VOLARY - 20. července 2018 - 8:12 - Již deset roků trvání oslavil v sobotu 14. července Volarský sekáč - souboj mužů a žen s trávou a kosou. Na Maxových lukách ve Volarech soutěžili muži, ženy a jeden mladý muž v kategorii dětí.

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   Tradičně přivítala soutěžící muže i dámy s kosou dvojice zakladatelů a zde v roli pořadatelů sekáčského klání - Ivo stehlík, hlavní rozhodčí závodu, společně s Martinem Jandou. Oba pánové vysvětlili pravidla, podle nichž letos přišla jedna novinka - závodilo se s kosami maximálně do délky čepele 95 centimentrů.

   Na úvod přečetl Ivo Stehlík modlitbu pro sekáče, aby to všem šlo od ruky. Po závěrečném amen se losovalo a začal tak zajímavý den, který bohužel narušila silná dešťová přeháňka. Sekáči jsou však lidé zdatní a tak se kosilo stále.

   V jednotlivých kategoriích byly tyto výsledky. Nejlepší a nejrychlejší muž byl František Šmolík, který se tak zařadil mezi legendy, neboť vyhrál potřetí. Jeho čas na poli 7 x 7 metrů 2.29.76 je rovněž obdivuhodný. Z žen pole 5 x 5 metrů nejlépe zvládla Marie Tupá časem 4.06.49 a rovněž zde jde o obdivuhodný výkon. Dětskou kategorii obsadil Vojtěch Válek z Libínského Sedla a pod kontrolou taťky a brusiče dědy předvedl nádhernou show teenagera s kosou. Soutěžní závěr obstarala ukázka práce s dlouhou kosou, kterou nejlépe zvládl Jiří Musálek z Mlýnů, jež jsou součástí Volar. I jeho pokos a bravurní technika stály za to.

   Finále patřilo velké a krásné tradiční show, v níž se nejlepší muž utkává s Křovinátorem. Muž se strojem se na souboj náležitě připravil. V novém dresu a s počertech dobře připravenou technikou. František Šmolík versus Křovinátor, to byla pěkná exhibiční show. Čekalo je pole dlouhé 20 metrů. Jelo se od začátku naplno a po polovině trati to bylo stále nerozhodně. Ale nakonec se projevila síla stroje a Křovinátor vyhrál...

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...