Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Fotograf Jiří Plachý vystavuje v Městské galerii Volary

 VOLARY - 5. července 2018 - 18:03 - Ačkoliv není rodilý Šumavák (povinné to tu není), má fotograf Jiří Plachý Šumavu v srdci. Dokazovat už to dávno nemusí, ale svoje působivé fotografie Šumavy vystavuje rád. Jeho zájem i zaměření a směřování Městské galerie Volary se opět v úterý 3. července sešly a lícovaly.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Na vernisáž výstavy nazvané "Šumava, můj nový domov" přišlo velké množství lidí a přátel Jirky Plachého, který zároveň slaví sedmdesátku. O hudební úvod se postaral žesťový kvartet žáků volarské Základní umělecké školy.

   Výstavu uvedl Vít Pavlík - předseda  Asociace jihočeských výtvarníků, volarský městský radní a ředitel Základní umělecké školy ve Volarech. Odborně o fotografiích promluvil znalec umění a sám také výtvarný fotograf Harry Farkas z Kolína nad Rýnem a Šumavy. "Jirkovy fotografie mají jeden zcela originální rys, který ho odlišuje od ostatních - fotí totiž Šumavu jako architekturu," zdůraznil Harry Farkas.

   Jiří Plachý nám přitom dokáže představit Šumavu na svých emotivních snímcích v podobách, které zůstávají pro mnohé jiné skryté. A tak fotografická Šumava Jirky Plachého, dnes už Volaráka, je zároveň vznosná i skromná, tajnosnubná, přátelská i zadumaná současně. Zpravidla komponovaná v promyšlených celkových záběrech, zřídka graficky černobílá, častěji jemně barevná...

   Autor v průběhu vernisáže, které se zúčastnila i umění podporující starostka Volar Martina Pospíšilová, představil svůj nový kalendář Šumavy na rok 2019. K mání bude na řadě míst a samozřejmě i ve volarském infocentru, které je součástí Městské galerie.

   Výstavu fotografií Jiřího Plachého v galerii Hotelu Bobík si můžete prohlédnout do konce srpna. Otevřeno je tu od pondělí do pátku, od 9 do 17 hodin. 

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...