Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Přijďte na novou Dvojku v Zimní zahradě Nové radnice

 PRACHATICE - 4. července 2018 - 5:30 - Dvojka se jmenuje výstava výtvarných prací Šárky Coganové a Lenky Herzogové, která byla v Zimní zahradě Nové radnice v Prachaticích slavnostně otevřena v pondělí 2. července. Při vernisáži sklidil velký potlesk smíšený pěvecký sbor Schola Cantorum. 

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Obě výtvarnice jsou externími spolupracovnicemi Katedry výchov uměním Pedagogické fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. "Obě už vykrystalizovaly ve svébytné umělecké osobnosti," řekl o nich šéf fakulty docent Vladimír Šavel. 

   "Lenka Herzogová je malířka, grafička, textilní designérka a pedagog. A také jako pedagog působí ve výtvarné oblasti. Pro její práci je typická různorodost a kombinace malířských, grafických a textilních technik a postupů. Náměty čerpá nejraději při procházkách přírodou. Zúčastnila se řady mezinárodních výtvarných sympozií v Prachaticích a ve Volarech," připomněl docent Šavel.

   Šárka Coganová je malířka, grafička a pedagog. Ve své výtvarné tvorbě se soustřeďuje na vyjádření nejniternějšího prožitku, který vždy koresponduje s okolní realitou, ze které vychází, ale neopisuje ji. Její práce, které nejraději řadí do cyklů, jsou něžné a hravé a vzápětí ponuré a zádumčivé. Můžeme od ní očekávat nejedno překvapení," uvedl Vladimír Šavel.

   Výstava obou výtvarnic potrvá v Zimní zahradě v prachatické Nové radnici do 29. července, vždy od pondělí do pátku, od 8:00 do 16:00.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...