Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Mezigenerační zahradu otevřeli v prachatickém SeniorPointu

 PRACHATICE - 24. června 2018 - 11:16 - Další zajímavý bod v Prachaticích, za kterým nemusíte ani do stráně hory Libín, najdete v dolíku vedle Štěpánčina parku. Jmenuje se SeniorPoint, sídlí v domě společnosti KreBul na Zlaté stezce 145 a v jednom kuse se tam něco děje.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl 

www.dre-kon.cz   

   Minulý týden, 15. června, tu například byla otevřena Mezigenerační zahrada. Nebylo to jen o zelené, ale hrálo to tu všemi barvami. A také zvuky. A v neposlední řadě i chutěmi i uměním. Jo - a taky různými věkovými skupinami, samozřejmě.

   Mezigenerační zahrada je když... se přinese a podává zelené občerstvení, maluje se a vystavuje, tančí, zpívá, cvičí a povídá. A při tom třeba posedí nebo i zacvičí nebo poslouchá harmonika či klasické verše. Můžou se ale také vyměňovat květiny a bylinky (v pátek tu byly připraveny čtyři desítky sazenic a další lidé nosili, dále květináče a nechyběl ani prodej na charitu.).

   Režii drží v ruce (chtělo by v dobrém říci - v puse) rázná a neodolatelná Hanka Rh+ Rabenhauptová. Vítá hosty, zpovídá je a odměňuje květinou v hrnku, ohlašuje umělce, prodlužuje či neprodlužuje jim čas pro jejich vystoupení, nakonec třeba rozdává v horkém odpoledni vítané kousky chlazeného melounu.

   Co je tu ale nejdůležitější, i když se o tom nahlas ani nemluví, to je výměna hřejivých pocitů, ba přímo emocí. Věnujete jednu a vrátí se vám jich desítky. A s těmi se dá zase nějaký čas příjemně žít. Třeba do příští Mezigenerační zahrady...

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...