Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Volarské pivobraní už podvanácté. I s Modrým kouřem

 VOLARY - 15. června 2018 - 7:07 - Tak jako dvanáctka pivo je prý jedno z nejlepších, bylo nakonec i Volarské pivobraní se stejným pořadovým číslem neméně kvalitní. Podvanácté celkově a podesáté na městské tržnici, neboť první dva ročníky se uskutečnily v pivovarském parku.

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   Pivobraní však minulý víkend začalo trochu tristně, když nejdříve skupina volarských hasičů, připravující tuto slavnost, musela odjet na zásah do Strážného. Vše zůstalo na jejich polovičkách a přítelkyních, které se toho zhostily perfektně, a všechno připravily samy k plné spokojenosti.

   No, a když bylo hotovo, sedl nad město černý, vodou napitý mrak a od jedné téměř do zahájení akce prudkým kolmým pramenem zhůry děsil pořadatele a hudebníky. Nakonec vše ustalo, ale muselo se improvizovat.

   Všechno se podařilo a začalo se jen o něco déle. Než zahájila skupina Renesance své vystoupení, byl připraven program, o který se postaraly děti ze zájmových útvarů DDM Volary - Sluníčkové děti se Zumbou a Hopsinky kreací na trampolínách. Poté již dostala slovo skupina Renesence, která báječně hrála a zpívala.

   Tradičně s úderem zvonů kostela svaté Kateřiny v 18:00 začíná soutěž v kouření doutníků na délku popela zvaná Modrý dým. Letos soutěžily dvě dámy a osm mužů a byla to pěkná, téměř dvouhodinová show. Vítězem se stal Milan Zíka z Husince a k tomu přidal i nový rekord, který je nyní 1 hodina, 30 minut, šestnáct sekund.

   A potom již pomyslný parket patřil tanci, pípy točily rezavý mok, Renesance hrála a zpívala a končilo se až s úderem soumarského zvonění...

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...