Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Dům dětí a mládeže Volary připravil hezký Den matek

 VOLARY - 12. května 2018 - 13:50 - Vladimíra Laschová a její posádka z volarského Domu dětí a mládeže připraví na Den matek, který připadá na druhou květnovou neděli, vždy parádní prezentaci zájmových útvarů volarských šikovných dětí. Bylo tomu tak i ve čtvrtek 10. května.

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   V úvodu Vladimíra Laschová přivítala zejména maminky a poté děti. Pozvala i vzácného hosta, kterým byl místostarosta města Ladislav Touš. Ten poděkoval vedení pracoviště DDM Volary za práci a za vše, co pro město dělají, a zejména za to, kolik dětí zájmové útvary navštěvuje a co se zde všechno naučí. Popřál maminkám k svátku a dodal, že se na jednotlivá vystoupení těší, neboť prezentace takové práce má vždy smysl a je efektivní.   Také letos přivítala Vladimíra Laschová vzácné hosty. Ti přijeli z Prachatic, a byly to dámy se svými ratolestmi, které ještě možná nechodí, ale s mamkou, jak v klokaním pelíšku, cvičí velmi pěkně a kreativně. Dance For Man - tak se jmenovalo kvarteto cvičících maminek s nejmenšími dětmi.   Po nejmenších s maminkami již následovala doslova jízda. Při ní šlo jedno vystoupení za druhým, děti ukázaly hodně a maminky tleskaly, fotily, natáčely a děkovaly.   Vše zahájil zájmový útvar Sluníčkové děti, nadchly svou perfektní zumbou a vedoucí Erika to s dětmi rozjela, až se všichni točili. Parkour parta kluků ukázala, že na hřišti se hodně naučili a překážky zdolávali i pod střechou. Pepa přivedl mladé karatisty, kteří předvedli, co se naučili. Sport, čistota, kamarádství odvaha - to je karate, bojový sport s velkou tradicí, a je fajn, že se ve Volarech opět začalo tomuto sportu dařit. Na závěr kluci předvedli i jak se láme nataženou rukou pevná překážka a šlo jim to výborně.

   Moderní gymnastky vnesly tradičně eleganci a krásu těla. Módní návrhářky, maminky s dětmi cvičily, a zpívaly, a bylo to velmi povedené a jejich ratolesti ukázaly, že první cviky zvládají dobře. Patch work  módní návrhářky to jsou děvčata, které si svá trička, kabelky i batůžky tvoří sama. Na pomyslném molu se jim vystoupení povedlo a modely sklidily úspěch. Seniorky - to je tradiční zájmový útvar volarských žen, ty předvedly kolekci kabelek jejich kamarádky Kláry. Závěr patřil Hopsinkám a jejich velmi zajímavému a kreativnímu vystoupení s kužely a bubenickými paličkami...

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...