Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Zimní zahrada hostí Krásu struktury tvůrců z prachatické ZUŠ

 PRACHATICE - 11. května 2018 - 9:40 - Květen patří v Zimní zahradě Městského úřadu v Prachaticích opět mladým výtvarníkům ze Základní umělecké školy Prachatice. Jejich nejnovější výstava se jmenuje Krása struktury a potrvá tu do 30. května.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Při zahájení výstavy, po pěkném hudebním úvodu, vyjádřila vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu prachatické radnice Jiřina Dolejšková potěšení nad tím, že v této komorní galerii můžeme opět přivítat mladé nadané výtvarníky - žáky výtvarného oddělení, kteří se učí a tvoří pod uměleckým vedením paní učitelky Marie Troubilové. "Jejich výstavy se vždy těší velké pozornosti," zdůraznila Jiřina Dolejšková.

   Ředitel ZUŠ Prachatice Jakub Weiss vyslovil velké poděkování Marii Troubilové za její práci s dětmi, při níž často volila originální postupy, ale která byla mnohokrát oceněna úspěchy na výstavách a v postupu jejích žáků do výtvarných škol. Zároveň jí předal rudou růži a dárek. Mělo to jednu téměř očekávanou souvislost - výstava, kterou paní učitelka "Magda" Troubilová připravila, je prý její poslední v její současné pozici.

   Marie Troubilová to poté potvrdila. "Končím, chci si odpočinout a také trochu cestovat. Alespoň na rok. Pak se vrátím a uvidím, jestli se budu moci uplatnit při nějaké podobné práci," řekla. Jak jsme se dozvěděli od dětí z její výtvarné třídy, ráda by prý navštívila Londýn, samozřejmě Itálii a možná i francouzskou metropoli Paříž. Pro její citlivou duši umělce i pedagoga přinese cesta určitě mnoho zážitků, které si, doufáme, nebude chtít nechat jen pro sebe...

   "Tématem této výstavy, Krása struktury, které jsem nosila v hlavě už delší dobu, jsme si uložili ne právě lehký úkol. Také umím dát dětem v tvorbě úplnou volnost, ale většinou je lepší je vést, i když některé to ani moc nepotřebují. Je to individuální, a to je obtížné i krásné zároveň. V tuto chvíli chci také moc poděkovat rodičům dětí, které jim umožňují se výtvarné výchově a tvorbě věnovat a podporují je," řekla Marie Troubilová. Poté provedla účastníky vernisáže vystavenými pracemi. Byl to opravdu vzácný zážitek.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...