Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Volarští dobrovolní hasiči oslavili patrona sv. Floriána

 VOLARY - 10. května 2018 - 14:10 - Tradičně v prvních květnových dnech slaví volarští dobrovolní hasiči svého patrona svatého Floriana. Letos se tak stalo v sobotu 5. května.

 Redakce PRACHATICKOnews.cz, foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   Nástupem před hasičskou zbrojnicí začala slavnost, kterou uvedl starosta volarských dobrovolných hasičů Josef Riederer. V úvodu přivítal faráře Římskokatolické farnosti ve Volarech Karla Faláře a za Město Volary vedoucího Odboru kultury a cestovního ruchu Městského úřadu Ladislava Berana. Poděkoval kolegům a představil jim nového velitele SDH Volary Michala Vlase.   Poté zavelel "Pochodem vchod!" a šlo se ke kapli na místním hřbitově, kde hasiči uctili památku sv. Floriána, zapálili svíčku a velitel Michal Vlas přečetl jména bratří a sester, kteří již hlídají klid nad městem z hasičského nebe. Pak starosta SDH Volary Josef Riderer všem kolegům poděkoval za výbornou práci. Vyslovil díky i členům jejich rodin za to, že jim to umožňují, pochválil spolupráci s vedením města Volary a v závěru vyzdvihl práci s mladými hasiči.   Za Město krátce promluvil Ladislav Beran, který zdůraznil nezbytnou práci a pomoc hasičů pro město. "Vy jste vždy první, na které se můžeme spolehnout, nejen profesně, ale i lidsky," dodal. Popřál jim hodně štěstí a málo ohně a k svátku hasičů, aby se také dobře pobavili.

   Slavnostní den pokračoval v hasičské zbrojnici, kde do kroku i k poslechu hrála Netolická pětka a mladí hasiči připravili zajímavou soutěž.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...