Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Volarské muzeum má nyní novou expozici Zlaté stezky

 VOLARY - 7. května 2018 - 7:47 - Po dvoutýdenním maratónu příprav zejména nové expozice Zlaté stezky a Křížové cesty se ve Volarech otevřelo muzeum tradičně 1. května. Pod muzejní střechou se v první májový den sešlo hodně lidí, kteří byli zvědavi na nové expozice i pečení v peci, které bylo součástí prvního dne otevření.

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   Na úvod přítomné pozdravil vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu Městského úřadu ve Volarech Ladislav Beran. Přivítal starostku města Martinu Pospíšilovou, místostarostu Ladislava Touše, radní, zastupitele a veřejnost. Starostka Volar Martin Pospíšilová poděkovala všem, kteří se na přípravě otevření muzea pro letošní sezónu podíleli,  přivítala přítomné a představila expozice.

   Poté si zájemci prohlédli jednotlivé expozice, kdy zvláště nová Zlatá stezka a Křížová cesta v nich zanechaly velký dojem. Pak mohli posedět, či ochutnat speciality z pece jako housky, placky česnekové a chléb, nebo vyslechnout hudební vystoupení žáků ZUŠ Volary.

   Odpoledne se zastavila vojenská delegace vedená Janem Němečkem, jenž zapůjčil expozici historie uniforem a která se přesunovala do Zbytin na prvomájový průvod do Zbytin.

   Otevírací doba ve volarském muzeu je úterý – neděle, 10.00 -17.00, 12.00 - 12.30 je tu přestávka na oběd.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...