Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Rychlá auta na Velkém náměstí přilákala malé i velké

 PRACHATICE - 5. května 2018 - 7:07 - Jako z nebe spadlá se objevila v pátek 4. května po obědě na Velkém náměstí v Prachaticích krásná a rychlá auta. Přijela ovšem po zemi a túrováním motorů zažehla jiskru v každém motoristickém srdci. Způsobila také, že se sem začali rychle scházet malí i velcí.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Na otázku kam mají vozy namířeno, nám neuměli jejich šoféři odpovědět. "Vyjeli jsme z Prahy, to můžu říct, byli jsme třeba na Temelíně. Teď se v Prachaticích něco řeší a kam pojedeme dál, to se teprve dozvíme," řekl nám řidič bílého Porsche GT4 Clubsport, který si z auta právě vyndával krabičku cigaret. Nakonec se svěřil, že sám by cíl na konci procestovaného víkendu odhadoval tak na rakouskou metropoli Vídeň.

   "Opravdu to nevíme," přidali se k němu dva mladé vysmáté páry. Nad navigací v mobilech se opodál radili další šoféři. Na dotaz, kolik z nich má auto na elektřinu, se jen ušklíbli. Mezi krásnými barevnými vozy, které mnohdy dávaly zadním okénkem nahlédnout do motorového prostoru, pobíhali i školáci s taškami na zádech. Pelášili sem rovnou ze školy.

   Lidé auta a posádky obdivovali, ale také jsme zaslechli vtípek. "Jsou to chudáci, jezdí v autech bez střechy, pijou staré víno a jedí plesnivý sýr..."

   Auta se pak odpoledne rozjížděla a nebylo výjimkou, že tak trochu v našem městě bloudila. Ono se není co divit, Prachatice nejsou Praha...

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...