Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: 1938-ŠUMAVA-1945: Vzpomínka i dobové ukázky bojů

 ŠUMAVA - 2. května 2018 - 7:47 - Uplynulý víkend byl na Šumavě ve znamení vzpomínkové akce nazvané "1938 ŠUMAVA 1945". Začala na Kvildě budování táborů klubů vojenské historie, pokračovala ukázkami vojenské techniky, činnosti strakonických protiletadlových rakeťáků, Policie a Armády ČR.

 Text: Zdeněk Přibyl, foto: Antonín Smola

www.dre-kon.cz   

   U pomníku v Kvildě položili představitelé vojenských veteránů a politického a veřejného života kytici květů. Podobně učinili i na bývalém hřbitově v obci. Součástí programu byla i přednáška Lukáše Smoly, který poutavě představil životní příběh Kurta Kleina. Následovaly ukázky z historických časů na Kvildě s bojůvkami henleinovců v osmatřicátém a pak v pětačtyřicátém s příjezdem amerických veteránů - osvoboditelů.

   Ukázky vojenské techniky pokračovaly na Modravě a dalších místech Šumavy. Zavedly návštěvníky i do krásné jarní šumavské přírody. Opomenut nebyl ani památník obětí Pochodu smrti na konce druhé světové války ve Volarech. Šumavský víkend byl ve znamení vzpomínek, poučení i zábavy. Nechyběla ani dobrá hudba.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...