Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Týden k Mezinárodnímu dni zdraví měli ve volarské MŠ

 VOLARY - 15. dubna 2018 - 12:58 - Volarská mateřská škola v rámci Mezinárodního dne zdraví, který připadá na 7. dubna, připravila tematický týden. Navštívila ji při něm zdravotní sestra a na děti čekala i medová snídaně.

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   Nejdříve na obou pracovištích, jak na v Revoluční ulici, tak na sídlišti Míru, přivítali zdravotní sestru ze Zdravotnické záchranné služby v Prachaticích Jiřinu Kuncovou.   Ta s dětmi hrála hru o první pomoci s názvem Jak pomoci svému kamarádovi v nouzi. Velmi zajímavě naučila děti základům první pomoci. Od zavázání poranění na rukou, nohách, hlavě po zastavení krvácení z nosu, a též jak udělat správnou masáž srdce.

   Vše bylo velmi pěkně připravené a děti si to vyzkoušely na připravených figurínách. V rámci této akce proběhlo proškolení i pedagogického personálu, neboť i paní učitelky to musí umět.   Druhá návštěva byla v rámci projektu medové snídaně, projektu ministerstva zemědělství.

   Mezi děti tentokrát přišla paní včelařka Vladimíra Nechvátalová. Ta přivezla na ukázku včelí úl a jeho vybavení, stejně tak jako nářadí včelaře. Vyprávěla, jak včelky med sbírají, jak se dělí na pracovníky v úlu a jak chrání svoji královnu. Děti si zahrály na včelky, jak sbírají nektar a připravují med, viděly plást, a také nářadí a vybavení včelaře. Nejvíce se líbil speciální klobouk, který si z radostí vyzkoušely.

   No a po vyprávění přišla medová snídaně, kakao, chlebík, máslo a samozřejmě na něm výborný medík. Snídaně moc chutnala a mnozí si přidávali.

   Byl to velmi povedený týden, který skončil návštěvou u Zoubkové víly.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...