Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Fotografové od Vlachova Březí v pivovaru až do léta

 VLACHOVO BŘEZÍ - 6. dubna 2018 - 7:14 - Na Velikonoční pondělí 2. dubna otevřeli v Panském pivovaru po roce druhou výstavu nazvanou Fotografové od Vlachova Březí. Snímky na téma Vlachovo Březí romantické a Krásy naší vlasti od téměř dvou desítek autorů si můžete prohlédnout do 31. srpna.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   O pěkný hudební úvod se pod vysokým krovem Panského pivovaru postaraly děti ze Základní a mateřské školy Vlachovo Březí. Na úvod se také hned děkovalo - starostovi města Lubomírovi Dragounovi za pomoc a spolupráci, organizátorům výstavy - Heleně Frankové z Městské knihovny a fotografovi s organizačním talentem Pavlovi Kluibrovi, všem, kteří napekli a přinesli nejen velikonoční dobroty a dalším podporovatelům.

   Pavel Kluibr s Milanem Batistou připravil opět obrazovou soutěž. Při ní měli vernisážoví hosté poznat podle postupně odhalovaného obrázku na plátně o jakou českou památku se jedná. A to za odměnu pro nejrychlejší a správnou odpověď.

   Poté se představili autoři vystavených fotografií, kterými jsou bývalí i dnešní spoluobčané Vlachova Březí, nadšení fotoamatéři a několik známých profesionálů.  Všichni obdrželi malý dárek se svým jménem a příjmením.

   "Původně zamýšlené a vyhlášené cestovatelské téma jsme změnili na Krásy naší vlasti vzhledem k letošnímu 100. výročí vzniku republiky. Ale nevzdali jsme se ho a budeme se mu věnovat v příštím roce," uvedl Pavel Kluibr. Jak náš zpravodaj zjistil, definitivní nemusí být ani termín ukončení výstavy 31. srpna, ale o tom vás budeme ještě informovat.

   Vystavené působivé snímky vás zavedou do Vlachova Březí ve dne, v noci, v zimě či v létě. A také třeba do přírody a za nevšedními krásami Šumavy, jako je třeba plavení vorů ve Vchynicko-Tetovském kanále či populární kamenní "mužíci" z Obřího hradu.

   Procházkou po výstavě jsme se přesvědčili, že už její druhý ročník přinesl výrazný posun v přesvědčivém tematickém zaměření snímků, tvůrčím zpracování témat, větších formátech, stejně jako adjustaci fotografií. Máme se tedy při dalším pokračování této výstavní série na co těšit.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...